Weekend pełen atrakcji w Warszawie: Parada Syrenki, Regaty o Puchar Prezydenta i tenisowa strefa kibica

Warszawa gwarantuje niezapomniane przeżycia już w najbliższy weekend, gdzie odbywać się będą różnorodne atrakcje. Miłośnicy żeglarstwa będą mieli okazję oglądać Regaty o Puchar Prezydenta Warszawy, a entuzjaści tenisa skupią się na wspólnym kibicowaniu przed Kinoteką. Ponadto, planowane jest uroczyste wydarzenie w postaci Parady Syrenki.

Nadchodzący weekend 8 i 9 czerwca obfitować będzie w wiele emocji, głównie za sprawą Regat o Puchar Prezydenta Warszawy. Jak mówił prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski, jest to dla nich wielkim powodem do dumy, że żeglarze wracają na Wisłę. W sobotę dodatkowo odbędzie się Parada Syrenki z 20 platformami z wizerunkami syrenek, której początek zaplanowano na godzinę 13:00 na Rondzie de Gaulle’a.

Regaty żeglarskie na Wiśle to nie tylko estetyczny widok, ale także wielkie wyzwanie ze względu na prąd rzeki – podkreślał kapitan Krzysztof Baranowski. Wydarzenie odbędzie się na Wiśle 8 i 9 czerwca, podczas którego ponad 20 załóg weźmie udział w rywalizacji w różnych klasach jachtów. Żeglarze będą ścigać się na jednostkach typu Omega, skonstruowanych 80 lat temu w Warszawie. Wyścig pierwszy zaplanowany jest na sobotę o godzinie 11:00, a drugi rozpocznie się w niedzielę o godzinie 10:30. Finisy Regat Dzielnic odbędą się w sobotę, zakończone uroczystym ceremoniałem o godzinie 17:00.

Baza regatowa zlokalizowana będzie na Plaży Rusałka, przy warszawskim ZOO. Na przeciwległym brzegu Wisły znajdować się będzie strefa kibica, gdzie również będzie można obserwować rywalizację jachtów na wodzie. Zaplanowano również szereg dodatkowych atrakcji, takich jak szkolenia z żeglowania, bezpłatne warsztaty i animacje wodniackie oraz parada kolorowych żagli po Wiśle.

Święto Warszawy nie mogłoby obyć się bez Parady Syrenki. W tym roku po ulicach miasta przemknie blisko 20 specjalnych platform z syrenkami, które o godzinie 13:00 ruszą z ronda de Gaulle’a i przejadą do placu Zamkowego, gdzie odbędzie się koncert finałowy z utworami z bajek Disneya w wykonaniu artystów ze Studio Accantus.

W ramach wydarzeń tenisowych, przed Pałacem Kultury i Nauki Warszawa (od strony Kinoteki) zostanie przygotowana specjalna strefa dla kibiców. W sobotę, 8 czerwca o godzinie 15:00 będzie pokazywany mecz finałowy singla kobiet, natomiast w niedzielę, 9 czerwca również o godzinie 15:00 będziemy mogli oglądać zmagania mężczyzn. Dla najmłodszych fanów tenisa przewidziano specjalną strefę aktywności z mini-kortem i profesjonalnymi trenerami oraz instruktorami.