Weekendowe utrudnienia na drogach

Od czwartku na ulicach Warszawy odbywa się szereg wydarzeń, które mogą powodować znaczne utrudnienia w ruchu na ulicach. Zmiany tras dotyczą również kursów Warszawskiego Transportu Publicznego. Utrudnienia zauważalne będą do niedzieli 26 czerwca. 

W Warszawie w weekend zaplanowano wiele wydarzeń ulicznych m.in. Warszawska Masa Krytyczna i Parada Równości. Z tego powodu od czwartku zapowiadano utrudnienia na drogach i zmiany tras Warszawskiego Transportu Publicznego. W sobotę przejazd przez centrum będzie niemożliwy, przez zamknięcie ulic: Świętokrzyskiej, Emilii Plater i Marszałkowskiej. 

W czwartek 23 czerwca  zmiany ruchu dotyczyły przede wszystkim ulic: Śródmieścia, Pragi-Południe, jak również Pragi-Północ, spowodowane kolejnym sezonem przejazdu Nightskating Warszawa. Rolkarze i wrotkarze rozpoczęli trasę o 20:30 i przebyli 26-kilometrową trasę. Ponadto w godzinach 10-16 odbył się Przemarsz Traktem Królewskim, a autobusy obrały trasy objazdowe. 

W piątek 24 czerwca zaplanowano kolejną edycję Masy krytycznej. Uczestnicy na rowerach rozpoczną przejazd o godzinie 19:00. Trasa wydarzenia obejmuje Plac Zamkowy, Marszałkowską, Puławską, Domaniewską, al. Niepodległości, al. Jana Pawła II oraz Grzybowską. W czasie przejazdu do godziny 21:00 mogą wystąpić tymczasowe wstrzymania w ruchu na ulicach. 

W sobotę 25 czerwca utrudnień na drogach można spodziewać się już od wczesnych godzin. Związane jest to z planowaną Paradą Równości, która ma wyruszyć o godzinie 14:00. W trakcie parady planuję się wstrzymanie ruchu na ulicach w centrum.  Trasy dla linii autobusowych i tramwajowych również ulegną zmianie.   Zakończenie wydarzenia zaplanowano na 17:30. 

Ponadto w piątek planowane jest wydarzenie na Pradze-Północ, które rozpoczyna wakacje – Święto Ulicy Stalowej. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji m.in. sąsiedzką potańcówkę. W weekend 25-26 czerwca ulica Stalowa zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Dla kierowców przygotowano objazdy.