Wiatrówką ostrzelane autobusy – nastolatkowie zatrzymani przez policję

Po starannym działaniu służb porządkowych, w ostatnim weekendzie, na terenie Śródmieścia doszło do zatrzymania pięciu nieletnich osób w wieku od 13 do 16 lat. Sprawa wybuchła kiedy młodzi ludzie, korzystając z wiatrówki, urządzili sobie strzelaninę celując w przechodzące obok autobusy. Do incydentu doszło w sobotę, niewiele przed godziną 11. W wyniku tego nieszczęśliwego wydarzenia aż pięć pojazdów komunikacji miejskiej zostało uszkodzonych. Policja zdołała wytropić trzech chłopców jeszcze tego samego dnia, natomiast pozostałą dwójkę złapano w niedzielę. Dwójka najstarszych sprawców została skierowana do schroniska dla nieletnich na mocy decyzji sądu.

W sobotni poranek, tuż przed jedenastą, służby śródmiejskiej komendy otrzymały zgłoszenie o ataku na autobusy w rejonie ulicy Marszałkowskiej za pomocą wiatrówki. W wyniku tego zdarzenia uszkodzeniu uległy szyby i karoserie kilku pojazdów. Na szczęście, żaden z pasażerów ani przechodniów nie doznał żadnych obrażeń.

Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I natychmiast przystąpili do działania. W wyniku intensywnych poszukiwań, udało im się wskazać mieszkanie, z którego zostały oddane strzały. Na miejscu zatrzymano trzech chłopców w wieku od 13 do 15 lat oraz zabezpieczono używaną do ataku wiatrówkę. Kolejnego dnia policjanci ze Śródmieścia doprowadzili dwóch nastoletnich uczestników zdarzenia. Cała grupa nastolatków została umieszczona w Policyjnej Izbie Dziecka.

W rezultacie, Wołomiński Sąd Rejonowy, Wydział Rodzinny i Nieletnich postanowił umieścić obu szesnastolatków w schronisku dla nieletnich.