Wielkie obchody Światowego Dnia Wody w Multimedialnym Parku Fontann

Świętowanie Światowego Dnia Wody odbędzie się 23 marca, w sobotę, w Multimedialnym Parku Fontann. Rozpoczęcie święta zaplanowane jest na 11:00 rano. Goście będą mogli cieszyć się różnorodnością atrakcji takich jak interaktywny spektakl, pokaz iluzji, a nawet fotobudką. Dodatkowo, odbyć się będą wiosenne warsztaty oraz tradycyjne topienie marzanny.

Z myślą o edukacji, uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się więcej na temat znaczenia wody w codziennym życiu. Omówione zostaną tematy takie jak „woda ukryta” i racjonalne korzystanie z zasobów wodnych. Edukacja poprzez zabawę to główne założenie pikniku. Atrakcje takie jak interaktywny spektakl Teatru Kultureska o tematyce ekologicznej czy Bubbles Show mają na celu przekazanie ważnych informacji w atrakcyjny dla uczestników sposób. Stoisko edukacyjne MPWiK umożliwi bliższe zapoznanie się ze sprzętem specjalistycznym stosowanym przez pracowników wodociągów. Dodatkowo, każdy będzie mógł zrobić pamiątkowe zdjęcie z Williamem Lindleyem w fotobudce.

Podczas pikniku nie zabraknie tradycyjnej warszawskiej kranówki, którą będzie można skosztować w różnych odsłonach: z dodatkami owocowo-ziołowymi oraz w postaci herbaty na jej bazie.

Urząd m.st. Warszawy zapewni dodatkowe atrakcje w ramach wiosennej strefy. W namiocie sferycznym odbędą się tematyczne warsztaty dla uczestników. Najmłodsi będą mogli skorzystać z biodegradowalnego brokatu do ozdabiania twarzy i ciała, malować drewniane breloczki i figurki symbolizujące wiosnę. Zaplanowane są również warsztaty tworzenia musujących kul kąpielowych z naturalnych składników oraz nauka prawidłowego przesadzania roślin.

Na koniec wydarzenia, Magiczny Konferansjer na szczudłach poprowadzi kolorowy pochód nad brzeg Wisły. Tam wszyscy będą mieli okazję oficjalnie pożegnać zimę i przywitać wiosnę poprzez wrzucenie do rzeki Marzanny wykonanej podczas warsztatów.

Światowy Dzień Wody to inicjatywa ONZ mająca na celu zwrócenie uwagi na problem dostępu do tego zasobu naturalnego w różnych częściach świata. W tym roku obchody skupiają się na haśle: „Woda dla pokoju”, podkreślającym jak ważny jest równy dostęp do zasobów wodnych dla pokoju na świecie.

Organizatorami pikniku z okazji Światowego Dnia Wody są Wodociągi Warszawskie oraz Urząd m.st. Warszawy.