Wielorasowe psy w marszu przez Warszawę: powrót Marszu Kundelków po czteroletniej przerwie

Po upływie czterech lat, Marsz Kundelków jest ponownie organizowany w stolicy Polski. Spotkanie entuzjastów psów wielorasowych zaplanowane jest na nadchodzącą niedzielę, 22 października. Wraz ze swoimi pupilami będą oni defilować przez kluczowe punkty miasta. Organizatorem wydarzenia jest Schronisko na Paluchu noszące imię Jana Lityńskiego.

Zgromadzenie rozpocznie się o godzinie 12:00 w niedzielę. Start przewidziany jest u podnóża pomnika Mikołaja Kopernika, skąd uczestnicy przejdą przez Stare Miasto aż do Multimedialnego Parku Fontann, zlokalizowanego na Podzamczu. Nie zabraknie na tym wydarzeniu czworonogów z Schroniska na Paluchu. Oprócz nich, w marszu mogą również uczestniczyć mieszkańcy miasta ze swoimi zwierzakami. Zaleca się jednak, by na wydarzenie przychodzić z psami, które nie są podatne na stres spowodowany dużym tłumem ludzi i innych psów.

Na miejscu, w Multimedialnym Parku Fontann, właściciele będą mieć możliwość bezpłatnego czipowania swoich zwierząt dzięki stoisku Schroniska na Paluchu. Proces ten będzie odbywał się między 12:30 a 15:00.

Podstawowym celem przemarszu jest promowanie adopcji psów wielorasowych, jak również pomaganie w znalezieniu nowych domów dla zwierzaków czekających jeszcze na adopcję. Jest to także doskonała okazja do zwrócenia uwagi społeczeństwa na prawa i potrzeby zwierząt oraz dowodzenie, że psy ze schronisk świetnie radzą sobie w miejskim środowisku.

Termin wydarzenia nie jest przypadkowy – zaledwie trzy dni później, 25 października, obchodzony jest Dzień Kundelka.

Marsz Kundelków to jedno z wielu wydarzeń mających na celu promowanie adopcji zwierząt. Schronisko na Paluchu prowadzi również kampanię o nazwie Adoptuj Warszawiaka. Podczas niej, podopieczni schroniska pojawiają się w różnych miejscach stolicy. W tym roku odbyły się już cztery takie spotkania. Ku adopcji zachęcano również podczas obchodów Warszawskiego Dnia Zwierząt.