Włamanie do piwnicy na Grochowie

Włamali się po sąsiedzku do piwnicy

Policjanci operacyjni otrzymali zgłoszenie informujące o kradzieży z włamaniem, do której doszło w jednym z bloków na Grochowie. Dzięki sprawnej pracy udało się szybko wytypować sprawców. Po trzech dniach natomiast 35-latek i 39-latka byli już w rękach policji. Okazało się, że piwnice okradli po sąsiedzku.

W jednym z bloków na Grochowie okradziono piwnice ze sprzętu turystycznego oraz ubrań o łącznej wartości około 5 tys. złotych. Sprawców udało się szybko wytypować dzięki posiadanej wiedzy i doświadczeniu funkcjonariuszy. Podejrzani zamieszkiwali ten sam blok i byli znani już ze wcześniejszych podobnych przestępstw. 

Jak informuje podinsp. Joanna Węgrzyniak, 35-latek oraz 39-latka po kradzieży nie znajdowali się w miejscu zamieszkania ani w innych znanych lokalizacjach. Funkcjonariusze jednak na bieżąco monitorowali sytuację, dzięki czemu udało się namierzyć podejrzanych już trzy dni po zgłoszeniu. Para trafiła do aresztu. Odpowiedzą za kradzież namiotu, śpiworu i odzieży o łącznej wartości około 5000 złotych.