Wyjątkowe wydarzenie dla miłośników natury: EkoPiknik w Wawrze!

Jeżeli jesteś miłośnikiem zieleni, nie możesz przegapić nadchodzącego wydarzenia. Już niedługo odbędzie się piknik ekologiczny w dzielnicy Wawer, podczas którego każdy uczestnik będzie miał możliwość wydania swoich starych baterii i urządzeń elektronicznych w zamian za piękne rośliny, takie jak wrzosy czy zioła. Przyjrzyjmy się bliżej szczegółom tej imprezy.

Piknik Ekologiczny pod nazwą „EkoPower Wawer” zostanie zorganizowany na Plaży Romantycznej, 10 września. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15:00 i potrwa aż do 20:00.

Jednym z głównych punktów programu pikniku będzie możliwość otrzymywania roślin – od wrzosów, przez lawendę, po różnorodne zioła. Jedyne co trzeba zrobić, to przynieść ze sobą zużyty sprzęt elektroniczny lub stare baterie.

Organizatorzy wydarzenia zaplanowali specjalną procedurę wymiany – za każdy przyniesiony elektroodpad uczestnik otrzyma kupon, który następnie może wymienić na rośliny. Zasady są następujące: jeden kupon równa się jednej roślinie. Za 10 baterii otrzymasz jeden kupon, za małe urządzenia takie jak blender, suszarka, żelazko, zabawka na baterie czy smartfon przysługuje Ci 2 kupony, a za średniej wielkości sprzęt jak mikrofalówka, komputer czy odkurzacz – 4 kupony.

Warto jednak pamiętać, że ilość sadzonek jest ograniczona i wymiana będzie możliwa tylko do momentu ich wyczerpania.