Wypadek na torach Warszawa

Wypadek ze skutkiem śmiertelnym na Warszawskich torach 

Niedaleko stacji Olszynka Grochowska na trasie pociągu Warszawa-Dęblin doszło do śmiertelnego potrącenia przez pociąg kobiety. Z powodu tragicznego wypadku aktualnie spotkać się można z utrudnieniami funkcjonowania kolei. 

W poniedziałkowy poranek o godzinie 5:13 do służb wpłynęło zawiadomienie o potrąceniu kobiety przez pociąg. Zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu ulicy Makowskiej z Dynowską. Niestety, kobieta nie przeżyła wypadku. Na miejscu działały dwa zastępy straży pożarnej. Pomagali 15 pasażerom w przesiadce z pociągu do podstawionego składu, którym kontynuowali swoją podróż. Swoje działania zakończyli chwilę przed godziną 6:00. 

Warszawskie SKM w swoich mediach społecznościowych publikują aktualizacje dotyczące utrudnień i odwołanych kursów. Aktualnie z powodu potrącenia kobiety przez koleje Mazowieckie i informacji podanych o godzinie 5:30 obserwuję się utrudnienia w ruchu wszystkich przewoźników. Podróżujący koleją spowiadać się mogą opóźnień nawet do 60 minut na linii S1 w obu kierunkach. Ponadto odwołano pociągi SKM na trasie: Pruszków-Otwock (8:39 i 10:03) na całej relacji. W związku ze zdarzeniem Polskie Linie Kolejowe natomiast informują o prowadzeniu ruchu na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer po jednym torze.

Przywrócenie płynnego ruchu będzie możliwe w przypadku otrzymania decyzji od prokuratora, który działa na miejscu wypadku.