Wysoko w powietrzu: Dzielnicowy z paralotnią

Adam Król, były policjant, którego pasją jest paralotniarstwo, zainspirował nas do zamieszczenia go w Podniebnym Magazynie Policyjnym. Ten był funkcjonariusz na długo przed oficjalnym wprowadzeniem programu „Dzielnicowy bliżej nas” włączył społeczeństwo do swojej pracy, udzielając się aktywnie w lokalnej społeczności. Zawsze przychylny i otwarty na rozmowę, Adam nie tylko pomagał w każdej sytuacji, ale także rozwiązywał problemy szybko i skutecznie. Nawet po odejściu ze służby, ciągle szuka adrenaliny, którą wcześniej dostarczała mu praca policyjna.

Od wielu lat Adam podróżuje po kraju i zagranicą, ale robi to inaczej niż przeciętny turysta – obserwuje wszystko z góry. To dzięki paralotniarstwu, które jest jego pasją. W wywiadzie dla naszego magazynu chciał podzielić się swoim doświadczeniem oraz dać praktyczne porady dla tych, którzy chcą spróbować tej niecodziennej przygody.

Policyjne orły: Policjanci-paralotniarze

Paralotniarstwo wśród funkcjonariuszy nie jest czymś nowym. Przez ostatnie lata, na policyjnych stronach internetowych, w prasie branżowej, a także na portalach lokalnych i ogólnopolskich pojawiały się artykuły o policjantach, którzy w wolnym czasie zdobywali niebo na paralotniach i motoparalotniach. Niekiedy ich loty nie były tylko formą rozrywki, ale służyły również pomocy kolegom w działaniach poszukiwawczych czy zauważeniu podejrzanych sytuacji i zawiadomieniu odpowiednich służb, co umożliwiło zapobieganie groźnym pożarom.

Wszyscy ci paralotniarze mieli coś wspólnego – byli dzielnicowymi. To oni jako policjanci pierwszego kontaktu spędzają większość czasu swojej służby na ulicach swoich rejonów, będąc na bieżąco z tym, co dzieje się na ich terenie.