Zaangażowanie mundurowych i pracowników bielańskiej komendy Policji w akcję wsparcia dla pacjentów Szpitala Bielańskiego

Jednym z najważniejszych aspektów życia jest nie tylko to, ile mamy, ale przede wszystkim to, ile możemy ofiarować innym. Pracownicy oraz funkcjonariusze Komendy Policji na Warszawskich Bielanach pokazali po raz kolejny swoje wielkie serca, organizując akcję charytatywną mającą na celu wsparcie pacjentów Szpitala Bielańskiego. Zdobyli oni wiele książek poprzez zbiórkę, które następnie zostały przekazane do tej placówki ochrony zdrowia w minionym tygodniu. Celem tej inicjatywy jest umożliwienie pacjentom oderwania się od trudnej rzeczywistości poprzez zanurzenie w świecie literatury, dzięki czemu ich pobyt w szpitalu stanie się nieco przyjemniejszy.

Akcja ta powstała spontanicznie i pierwotnie miała być jednorazową zbiórką, jednak trwała aż dwa tygodnie ze względu na ogromne zaangażowanie policjantów. Funkcjonariusze codziennie przynosili książki przeznaczone dla małych pacjentów Szpitala Bielańskiego. Wkrótce okazało się, że również dorośli pacjenci, którzy spędzają w szpitalu znaczną część swojego życia, chcieliby mieć dostęp do książek. Policjanci nie zawiedli ich oczekiwań i dostarczyli też literaturę dla nich. Wsparcia udzieliła im także Biblioteka Publiczna w warszawskim Rembertowie, przekazując wiele tomów do zbiórki.

W poprzednim tygodniu dzielnicowy z Bielan dostarczył do szpitala dotychczas zebrane książki. Zostaną one umieszczone na półkach Wędrujących Książek, by cieszyć zarówno duże, jak i małe osoby przebywające na różnych oddziałach szpitala.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w tę akcję. Szczególne wyrazy wdzięczności należą się bibliotece oraz dzieciom, które zdecydowały się podzielić ze swoimi ukochanymi książkami, aby te mogły przynieść radość innym. Planujemy powrócić do Szpitala Bielańskiego za kilka tygodni z kolejnym transportem literatury.