Zaatakowała partnera nożem – 50-latka zatrzymana przez stróżów prawa na Pradze Północ

Na terenie stołecznej dzielnicy Praga Północ, stróżowie prawa z Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego zatrzymali 50-letnią damę. Kobieta była podejrzana o brutalny atak nożem na swojego towarzysza życia. Poszkodowany mężczyzna został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala, podczas gdy agresorka trafiła prosto do policyjnej izby zatrzymań. Oboje byli nietrzeźwi. Rejonowa Prokuratura Warszawa Praga Północ rozpoczęła śledztwo w tej sprawie. Na podstawie zgromadzonych dowodów kobieta usłyszała zarzut ciężkiego uszkodzenia ciała 38-letniego partnera. Grozi za to od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie prezentuje policjanta w niebieskim mundurze, prowadzącego kobietę ubraną na ciemno. Kobieta jest widoczna po lewej stronie funkcjonariusza, a jej twarz częściowo przysłania czarny prostokąt. Twarz mężczyzny ukryta jest za komputerowym filtrem. Agresorka ma założone kajdanki, a oboje są skierowani w stronę kratowanego wyjścia.

W niedzielną noc 14 stycznia, o godzinie 21:30, patrol z Pragi Północ został wezwany do jednego z mieszkań na ulicy Jagiellońskiej. Powodem interwencji było zgłoszenie o ataku nożem. Na miejscu pojawiła się również karetka. W mieszkaniu leżał poszkodowany mężczyzna, który wyraźnie był pod wpływem alkoholu. Miał problemy z mówieniem i nie potrafił spójnie opowiedzieć, co się stało. Został przewieziony do szpitala, gdzie przeszedł operację.

W mieszkaniu pozostała jego partnerka, 50-latka, która była nietrzeźwa. Jej wersja zdarzeń była niespójna. Policjanci w trakcie oględzin znaleźli nóż, który stał się kluczowym dowodem w tym przypadku. Dokonali również innych niezbędnych ustaleń oraz zabezpieczyli wszelkie ślady.

Grupa dochodzeniowo-śledcza po przeanalizowaniu sytuacji postanowiła zatrzymać 50-latkę. Kobieta trafiła do komendy na ulicy Jagiellońskiej. Tam przeprowadzono badanie alkomatem, które wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w jej organizmie.

Dalsze czynności w tym postępowaniu prowadzili policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu oraz Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, wszyscy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ. Przesłuchano rannego 38-latka przebywającego w szpitalu oraz ustalonych świadków. Policja analizowała również nagrania z monitoringu.

We wtorek, śledczy doprowadzili zatrzymaną na przesłuchanie do prokuratury. Tam usłyszała zarzut za ciężkie uszkodzenie ciała swojego partnera. Sąd zdecydował o jej tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy. Wobec kobiety nadal utrzymuje się groźba kary od 3 do 20 lat pozbawienia wolności.