Zarząd Oczyszczania Miasta ponownie rozdaje mieszkańcom kwiaty z miejskich pętli – tym razem bratki

W ramach kolejnej ekologicznej inicjatywy, Zarząd Oczyszczania Miasta (ZOM) przekazuje mieszkańcom 11 tysięcy kolorowych bratków, które do tej pory zdobiły miejskie pętle autobusowe i tramwajowe. ZOM apeluje do mieszkańców o przygarnięcie tych roślin, zapewniając im nowe domy.

Kwiaty będą dostępne do zabrania w czwartek, 16 maja, począwszy od godziny 7:00 rano i będą oczekiwały na nowych właścicieli przez cały dzień lub aż do momentu, kiedy wszystkie znajdą swoje nowe miejsce. Mieszkańcy będą mieli możliwość samodzielnego zebrania roślin bezpośrednio z kwietników, jednak powinni pamiętać o zabraniu ze sobą rękawiczek, niewielkiego narzędzia do wydobycia kwiatów oraz odpowiedniego pojemnika do ich transportu.

Ekologiczna akcja odbędzie się na 8 różnych pętlach komunikacji miejskiej: Bródno-Podgrodzie, Esperanto, Żerań FSO, Rondo Wiatraczna, Wilanów, Szczęśliwice, P+R Al. Krakowska i Nowe Bemowo.

W ramach tej inicjatywy, Zarząd Oczyszczania Miasta po raz kolejny umożliwia kwiatom z miejscowych pętli komunikacyjnych rozpoczęcie nowego życia. Zmieniając się pory roku i sezonowe ukwiecenie, bratki są przekazywane mieszkańcom. Dzięki właściwej pielęgnacji, te rośliny mogą nadal ozdabiać balkony i ogrody. Aby zapewnić im jak najlepsze warunki do wzrostu, należy zapewnić im uniwersalne i dobrze przepuszczalne podłoże, regularnie nawadniać do ziemi lub podstawki do utrzymania wilgotności podłoża oraz usuwać przekwitłe kwiaty i suche liście. W odpowiednich warunkach, bratki będą kwitły aż do jesieni, a nawet w kolejnym roku.