Podkomisarz Rafał Juszczak – Oficer Dyżurny, który swoją profesjonalizmem uratował życie człowieka w kryzysie

W ramach swojej pracy, podkomisarz Rafał Juszczak pełniący obowiązki Oficera Dyżurnego Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, przyczynił się do ocalenia życia jednego z mieszkańców miasta. Mężczyzna ten znalazł się w sytuacji kryzysowej, a dzięki interwencji i profesjonalizmowi podkomisarza udało się zapewnić mu pomoc na czas. To jedno z wielu potwierdzeń realizacji idei „Pomagamy i chronimy” przez funkcjonariuszy policji.

Juszczak dowiedział się o mężczyźnie w stanie kryzysowym i podjął natychmiastowe działania. Po kilku próbach nawiązał kontakt z osobą potrzebującą pomocy. Zaangażowanie podkomisarza było imponujące – rozmowa z mężczyzną trwała ponad godzinę.

Za sprawą wieloletniego doświadczenia na stanowisku Oficera Dyżurnego Komendy Rejonowej Warszawa I, ogromnej empatii oraz profesjonalizmu, podkomisarzowi Juszczakowi udało się ustalić miejsce pobytu osoby w kryzysie.

Okazało się, że interwencja nadeszła w ostatniej możliwej chwili. Mężczyzna, którego życie wisiało na włosku, został objęty specjalistyczną opieką medyczną. To jest dowód na to, jak bardzo można zmienić czyjeś życie, udzielając wsparcia i pomocy w sytuacji kryzysowej.

Czytelnikom przypominamy o numerach alarmowych dostępnych dla osób potrzebujących pomocy.