Zaskakujące zatrzymanie podejrzanego o włamanie do samochodu i posiadanie narkotyków przez warszawskiego policjanta

W miniony piątek Zastępca Naczelnika Wydziału Kryminalnego Komendy Kolejowej Policji w stolicy, kom. Łukasz Stachelski, powrócił do domu po służbie. Przemierzając teren jednej z galerii handlowych w Warszawie, rozpoznał mężczyznę, którego podejrzewano o włamanie do pojazdu oraz kradzież towarów. Bez wahania podjął decyzję o interwencji.

Ofiara interwencji to 49-letni Badari K., obywatel Gruzji, który nie spodziewał się takiego zwrotu akcji i nie stawił żadnego oporu. Ale to nie koniec jego problemów – dodatkowo okazało się, że posiada przy sobie substancje narkotyczne.

Wydarzenia, które doprowadziły do tego zatrzymania miały miejsce w październiku poprzedniego roku na parkingu Galerii Wileńskiej. Mimo że śledztwo zostało oficjalnie zamknięte, nadal było ono obiektem zainteresowania miejscowego Wydziału Kryminalnego. Zatrzymany miał przy sobie heroinę i mefedron. Za przestępstwa, które popełnił, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi warszawski Komisariat Kolejowy Policji. Wszystkie szczegóły będą ujawnione po zakończeniu postępowania.