Aresztowany oszust twierdził, że jest na granicy z Egiptem: W rzeczywistości ukrywał się w Kielcach

W wyniku skutecznej kooperacji między funkcjonariuszami kryminalnymi z działu śródmiejskiego oraz policjantami kieleckimi, udało się schwytać poszukiwanego mężczyznę. Był on ścigany listem gończym za przestępstwo oszustwa, które dokonał na niekorzyść renomowanej kancelarii prawnej. Poszukiwany 40-latek, w swoim oświadczeniu telefonicznym do służb porządkowych, twierdził, że aktualnie znajduje się na terenie graniczącym z Egiptem. W rzeczywistości jednak, jak się później okazało, prawda była znacznie bardziej prozaiczna. Mężczyzna został aresztowany tymczasowo na mocy decyzji sądowej.

Policjanci ze Śródmieścia i Kielc potrzebowali zaledwie kilkunastu dni, by schwytać mężczyznę poszukiwanego za oszustwo. Przestępstwo to polegało na wyłudzeniu kwoty bliskiej 30 000 złotych od uznanej kancelarii prawnej. 40-latek korzystał z usług tej kancelarii, ale nie zapłacił za wykonane prace. W styczniu bieżącego roku Prokuratura Rejonowa Warszawa Wola wystawiła wobec niego list gończy.

Podczas rozmowy telefonicznej z funkcjonariuszami, poszukiwany mężczyzna utrzymywał, że przebywa obecnie w Strefie Gazy na granicy z Egiptem i nie planuje szybkiego powrotu do Polski. Policjanci jednak nie dali się nabrać na to kłamstwo. Po kilku dniach, nie jak twierdził za granicą, ale na terenie Kielc, zatrzymano poszukiwanego 40-latka.

Na podstawie decyzji Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli, mężczyźnie nakazano natychmiastowe przewiezienie do najbliższego aresztu śledczego.