Zatrzymani przez policję w Sulejówku: jeden miał przy sobie narkotyki, drugi był poszukiwany

Jednym z wieczorów 11 listopada, funkcjonariusze policji z Sulejówka patrolowali obszar miasta. W trakcie swojego obchodu zauważyli dwie osoby płci męskiej, które po dostrzeżeniu radiowozu zaczęły wykazywać symptomatyczną nerwowość. Policjanci postanowili zweryfikować powód takiego nietypowego zachowania.

Podczas kontroli okazało się, że jedna z osób posiadała przy sobie nielegalne substancje psychoaktywne, a druga była poszukiwana przez służby. Obaj mężczyźni zostali natychmiast zatrzymani.

W godzinach wieczornych 11 listopada, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Sulejówku, będący częścią patrolowo-interwencyjnego zespołu, nieustannie dbali o bezpieczeństwo lokalnej społeczności.

Podczas kontroli osobistej u jednego z mężczyzn wynotowano zawiniątko aluminiowe zawierające biały proszek. 26-latek został zatrzymany pod zarzutem posiadania narkotyków, a znaleziona substancja została należycie zabezpieczona.

Podczas procesu identyfikacji i weryfikacji danych w bazach policyjnych, drugi z mężczyzn okazał się być poszukiwanym przez Sąd Rejonowy w Legionowie. Miał on do odbycia karę 49 dni pozbawienia wolności. 21-letni mężczyzna również został zatrzymany.

W trakcie przeszukania domu 26-latka z gminy Halinów, funkcjonariusze znaleźli kolejne zawiniątko aluminiowe z suszem roślinnym. Ta substancja także została zabezpieczona.

Badanie suszu roślinnego oraz białego proszku na komisariacie wykazało, że są to amfetamina i marihuana. 26-latek z gminy Halinów teraz musi liczyć się z perspektywą do trzech lat pozbawienia wolności.

21-latek, który był poszukiwany, został przetransportowany do aresztu, gdzie spędzi 49 dni za swoje przewinienia związane z narkotykami.

Wszystkie czynności w tej sprawie są prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mińsku Mazowieckim.