Zatrzymanie 49-latka z Woli posiadającego istotne ilości substancji psychoaktywnych

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego stacji policji na Woli zdołali aresztować mężczyznę, którego w posiadaniu znaleziono duże ilości narkotyków i innych substancji wpływających na funkcjonowanie umysłu. Po przeprowadzonym aresztowaniu, 49-letni mężczyzna został umieszczony w celi policyjnej. Gdy zgromadzono dostatecznie mocne dowody, podejrzanemu przedstawiono zarzut posiadania dużej ilości narkotyków, co zgodnie z prawem jest przestępstwem zagrożonym karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Informacje, które doprowadziły do aresztowania mężczyzny, zostały uzyskane przez wydział kryminalny podczas działań operacyjnych. Ciężka praca detektywów doprowadziła do odkrycia, że w jednym z mieszkań na terenie dzielnicy mogą znajdować się substancje narkotyczne. Kryminalni przystąpili natychmiast do działania i zainicjowali przeszukanie miejsca. W trakcie tych czynności, w mieszkaniu zatrzymano 49-letniego mężczyznę. Na początku utrzymywał on, że w jego lokalu nie ma żadnych substancji zabronionych przez prawo. Jednakże podczas przeszukania jednego z pokoi, funkcjonariusze odnaleźli dwa słoiki wypełnione mefedronem oraz jeden zawierający marihuanę.

Policjanci zabezpieczyli wszystkie znalezione substancje, a mężczyzna został natychmiast zatrzymany. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Wola w stolicy kraju, podejrzanemu postawiono zarzut posiadania dużej ilości substancji psychotropowych i narkotyków. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie jest prowadzone pod ścisłym nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Praga Północ. Cały proces jest kontrolowany i przeprowadzany zgodnie z obowiązującymi procedurami prawnymi.