Zderzenie hondy z autobusem miejskim na Targówku

O niecodziennej kolizji, do której doszło w dzielnicy Targówek, informował Mateusz Szmelter, reporter TVN Warszawa. Incydent miał miejsce na ulicy Codziennej, przy przystanku autobusowym Blokowa 01. Kierująca samochodem marki Honda, z niejasnych powodów, niespodziewanie zjechała na przeciwny pas ruchu, uderzając w autobus miejski linii 512, który znajdował się właśnie w zatoce przystankowej. Po zdarzeniu kobieta trafiła do szpitala. Poinformował o tym Jacek Wiśniewski z Komendy Stołecznej Policji.

Reporter relacjonował stan obu pojazdów po kolizji, opisując znaczne uszkodzenia. Przód hondy był kompletnie rozbity, a boczne elementy nadwozia znacząco powyginane. Po uderzeniu aktywowane zostały poduszki powietrzne. Autobus również odniósł szkody – jego przednia szyba została wybita a przód pojazdu doznał uszkodzeń. Policja prowadziła czynności na miejscu zdarzenia, angażując kilka swoich załóg. Z powodu kolizji wprowadzono ruch wahadłowy, gdyż jeden pas ruchu był zablokowany. Mimo to, reporter zapewniał, że nie tworzyły się korki.

Informacja o kolizji wpłynęła do Komendy Stołecznej Policji o godzinie 17:47. Nie są jeszcze znane przyczyny, dla których kierująca hondą zjechała na przeciwny pas ruchu. Wiadomo natomiast, że kobieta odniosła poważne obrażenia i musiała zostać przewieziona do szpitala. Kierowca autobusu został przebadany pod kątem trzeźwości – był trzeźwy. Na szczęście, w wyniku kolizji, żadnemu z pasażerów nic się nie stało, jednak doszło do chwilowych utrudnień w ruchu.