Śmierć noworodka w Błoniu

Tragiczny incydent miał miejsce w niewielkiej miejscowości Błonie, położonej nieopodal Warszawy. Lokalne służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie dotyczące zgonu malutkiego dziecka, które przyszło na świat zaledwie miesiąc wcześniej. To właśnie przerażeni rodzice wezwali pomoc, jednak pomimo natychmiastowej reakcji, lekarz, który przybył na miejsce, mógł tylko stwierdzić śmierć niemowlęcia. Informacje te zostały przekazane przez radio RMF FM. Co istotne, podczas badania ciała dziecka nie zauważono żadnych widocznych obrażeń.

Zarówno matka, jak i ojciec malucha zostali zatrzymani przez policję. Z informacji przekazanych przez RMF FM wynika, że oboje byli pod wpływem alkoholu, jednak ilość spożytego napoju była stosunkowo niewielka.

Z kolei rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Szymon Banna, potwierdził te doniesienia podczas rozmowy z TVN Warszawa. Wskazał on również, że śledczy obecnie pracują na miejscu tragedii. „Potwierdzam, że doszło do zgonu miesięcznego dziecka. Aktualnie badamy okoliczności tego zdarzenia oraz przeprowadzamy szczegółowe oględziny” – zaznaczył.

W najbliższym czasie planowana jest sekcja zwłok niemowlęcia. Jej wyniki będą decydowały o tym, czy rodzice usłyszą jakiekolwiek zarzuty w związku ze śmiercią swojego dziecka, a jeżeli tak – jakie konkretnie.