Żegnamy Andrzeja Precigsa, cenionego aktora

Andrzej Precigs, uznany aktor i reżyser dubbingu, który zdobył popularność dzięki swoim rolom w serialach „M jak miłość” i „Lalka”, zmarł mając 74 lata. Związek Artystów Scen Polskich podzielił się smutną wiadomością o jego śmierci.

„Z wielkim smutkiem musimy poinformować, że Andrzej Precigs – wybitny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, a także reżyser dubbingu, opuścił nas na zawsze. Przez wiele lat był związany z Teatrem Polskiego Radia. Był również byłym członkiem Zarządu Głównego ZASP oraz Fundacji Artystów Weteranów Scen Polskich. Żegnaj, Przyjacielu” – oznajmiono w publikacji na platformie społecznościowej.

Precigs był ceniony za swoje role w filmach „Nad Niemnem” w reżyserii Zbigniewa Kuźmińskiego i „Gry uliczne” Krzysztofa Krauzego, a także w serialach takich jak „Klan”, „M jak miłość”, „Czas honoru”, „Lalka” i „Dom”.

Andrzej Precigs przyszedł na świat 22 sierpnia 1949 roku w Warszawie. W roku 1972 ukończył studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Jego kariera była ścisłe związana z teatrami takimi jak: Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi, Teatr Polski w Warszawie oraz Nowy Teatr w Warszawie.

W 2006 roku Precigs stawiał swoje kroki w polityce, kandydując w wyborach samorządowych z ramienia Platformy Obywatelskiej, gdzie zdobył mandat radnego gminy Brwinów. Cztery lata później, w 2010 roku, z powodzeniem ubiegał się o reelekcję.

Precigs odszedł od nas w sobotę. Miał 74 lata.