Złodziej karty bankowej zatrzymany przez policję na Żoliborzu: grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności

Na warszawskim Żoliborzu, funkcjonariusze miejscowego komisariatu zatrzymali mężczyznę w wieku 29 lat, który jest podejrzewany o realizację nielegalnych transakcji za pomocą skradzionej karty bankowej. Łącznie dokonał on jedenastu płatności kartą w biletomacie, które sumują się do kwoty 550 złotych. Teraz mężczyźnie grozi surowa kara za przywłaszczenie cudzego portfela i włamanie na konto bankowe – są to przestępstwa, za które kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Pewne tygodnie temu, poszkodowana kobieta zauważyła, że na swoim koncie bankowym zostało przeprowadzone kilkanaście transakcji, których nie autoryzowała. Wszystkie transakcje były realizowane w biletomatach, a ich łączna wartość wyniosła 550 złotych. Kobieta szybko połączyła fakty i doszła do wniosku, że jej portfel, który zostawiła w torebce w pomieszczeniu socjalnym, został skradziony. Złodziej zabrał portfel razem z pieniędzmi i dokumentami o łącznej wartości 1000 złotych. Kobieta niezwłocznie zgłosiła incydent policji.

Po otrzymaniu zgłoszenia, funkcjonariusze z Żoliborza natychmiast podjęli działania w celu ustalenia sprawcy. Śledząc ślad pozostawiony przez transakcje, udało im się zidentyfikować podejrzanego. 29-latek szybko został zatrzymany przez żoliborską policję.

Podejrzany już usłyszał zarzuty dotyczące przywłaszczenia cudzego portfela i włamania na konto bankowe. Teraz mężczyźnie grozi surowa kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura Rejonowa Warszawa Żoliborz nadzoruje wszelkie czynności związane z tym przypadkiem.