Złodzieja z autobusu przy Cmentarzu Bródnowskim złapali strażnicy miejscy

Podczas patrolowania okolic Cmentarza Bródnowskiego w ramach akcji „Znicz”, strażnicy miejscy natknęli się na niepokój w autobusie linii 169. Pasażerki jadące autobusem, zwróciły uwagę strażników, sygnalizując im, że potrzebują pomocy. Funkcjonariusze podbiegli do przystanku, początkowo myśląc, że doszło do zasłabnięcia kogoś w autobusie.

Jednak gdy autobus zatrzymał się, strażnicy usłyszeli krzyki „złodziej, złodziej” i zauważyli kobiety walczące z agresywnym mężczyzną. Bez wahania wkroczyli do akcji i szybko wyprowadzili na przystanek 43-letniego mieszkańca Olsztyna – mężczyznę, który próbował okraść pasażerki.

Zdeterminowane kobiety, nie dając za wygraną, odzyskały skradzione portfele od złodzieja i przekazały je strażnikom. Wśród odzyskanych portfeli był jeden należący do 70-letniego mieszkańca Warszawy. Staruszek, który przybył na przystanek zaintrygowany zamieszaniem, powiadomił strażników, że właśnie chciał kupić kwiaty na stoisku i zdał sobie sprawę, że padł ofiarą kradzieży. Poszkodowany senior bez trudu rozpoznał złodzieja, który wcześniej siedział obok niego w autobusie.

Ujętego w wyniku akcji mężczyznę strażnicy miejscy przekazali patrolowi policji, który pełnił służbę w pobliżu. Wskazali również policjantom osoby, które padły ofiarami jego działalności.