Zmiany w kursowaniu metra w Warszawie

Zmiany w kursowaniu metra M2

Od dzisiaj do 22 sierpnia osoby podróżujące metrem muszą liczyć się z wprowadzonymi zmianami. Kursujące pociągi metra na linii M2 swoją trasę kończą bowiem na stacji Dworzec Wileński.  Zarząd Transportu Miejskiego zachęca do korzystania ze specjalnej linii autobusowej ZM2.

Powód utrudnień to wkroczenie w kolejny, decydujący etap budowy stacji metra Kondratowicza, Zacisze i Bródno. Prace związane z podziemnym połączeniem ze sobą przystanków wymagają wyłączenia z ruchu kursów od stacji Szwedzka do Trocka. Kursujące pociągi zakończą swoją trasę na stacji metra Dworzec Wileński. Utrudnienia będą trwały od dzisiaj (14 sierpnia) do końca kursowania w nocy z 21 na 22  sierpnia. 

Podczas prac związanych z budową stacji metra, zmiany czekają również trasy autobusów. Kursy autobusów linii 140,199, 245, 734 uwzględniają bowiem bezpośredni dojazd do Dworca Wileńskiego, gdzie zawrócą. Ponadto autobusy linii 527 zakończą swoją trasę przy Dworcu Wschodnim. Zawieszona w tym czasie zostaje linia 269. Pasażerowie, którzy korzystają na co dzień z transportu metrem na wyłączonym odcinku, skorzystać będą mogli z kursujących częściej autobusów na linii  169 i 500. Dowozić będą do stacji metra – Dworzec Wileński i Dworzec Gdański (linia M1). Zastępcza linia autobusowa ZM2 obejmuje trasę: Metra Trocka – Trocka – Unicka – Handlowa – Ossowskiego – Barkocińska – Myszkowska – Gorzykowska – Radzymińska – al. Solidarności – Targowa – Dw. Wileński. 

Dla osób, które cieszy podróż koleją polecamy również przejazd nową trasą Szybkiej Kolei Miejskiej z Otwocka do Pruszkowa.