138 uczestników pokonało upał podczas biegu charytatywnego w Starej Iwiczne

Aż 138 osób zdecydowało się na pokonanie trasy 5-kilometrowego biegu charytatywnego „Bieg dla małych bohaterów”, który odbył się pomimo panujących wysokich temperatur. Uczestnicy nie tylko zmierzyli się z wymagającym dystansem, ale przede wszystkim okazali swoje wsparcie dla dzieci zmagających się z niepełnosprawnościami. Nie tylko sportowcy, ale również policjanci, straż miejska, straż pożarna, przedstawiciele samorządu lokalnego oraz mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego wzięli udział w tej szczytnej inicjatywie.

Wydarzenie miało miejsce w niedzielę 26 maja w Starej Iwicznej. Organizatorami biegu była Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie, Fundacja SRS Służba Ratownictwa Specjalistycznego oraz Komisja ds. Olimpiad Specjalnych – Bieg z Pochodnią Strzegących Prawa na rzecz Olimpiad Specjalnych ZW NSZZP KSP. Celem wydarzenia było zbieranie funduszy na leczenie i rehabilitację dzieci funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji oraz Straży Miejskiej w Piasecznie, które borykają się z niepełnosprawnościami. Zebrane środki finansowe trafiły do tych, którzy najbardziej ich potrzebują.

Wszystko to odbyło się w atmosferze pikniku, który oferował atrakcje dla wszystkich. Od godziny 10:00 mogliśmy obejrzeć sprzęt policyjny, pokonać tor przeszkód w alko i narkogoglasach przygotowany przez Służbę Ratownictwa Specjalistycznego czy porozmawiać o procedurach rekrutacji do służby w Policji. Była to okazja do zobaczenia wyposażenia do służby policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Warszawie oraz Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie. Straż pożarna przypomniała zasady udzielania pierwszej pomocy, a Straż Miejska w Piasecznie – przygotowała mobilne miasteczko ruchu drogowego. Przybyłych uświetnił występ Orkiestry Reprezentacyjnej Polskiej Policji pod dowództwem insp. Janusza Trzepizura oraz pokaz musztry paradnej wraz z salwą honorową, który zaprezentowali funkcjonariusze Kompanii Reprezentacyjnej Komendy Stołecznej Policji.

Udział w wydarzeniu przyniósł uczestnikom wiele radości, co udowodniły ich uśmiechy. Był to dowód na to, że warto pomagać innym i dawać z siebie wszystko, nawet mimo wyzwań jakie stawia przed nami życie.