45-latek zatrzymany za próbę włamania do lokalu gastronomicznego i posiadanie narkotyków

Początek pełnej napięcia sytuacji rozpoczął się od telefonu obywatela, który zaobserwował niecodzienną aktywność. Było to kluczowe dla interwencji policjantów patrolujących, którzy po otrzymaniu wiadomości udało im się szybko zareagować i zatrzymać osobę podejrzewaną o przestępstwo. Na kolejnym etapie, przy współpracy z funkcjonariuszami zajmującymi się walką z przestępczością majątkową, ujawnione zostały szczegóły incydentu oraz zabezpieczono dowody, w tym narzędzia przestępstwa i narkotyki. W efekcie tej skoordynowanej akcji, 45-letni mężczyzna usłyszał formalne zarzuty dotyczące próby włamania do restauracji oraz posiadania środka odurzającego – mefedronu.

Zdarzenie miało miejsce nocą, kiedy jeden z mieszkańców zadzwonił na numer alarmowy informując o podejrzeniu włamania, podając również opis potencjalnego sprawcy.

Na miejsce natychmiastowo skierowano patrol policji, który w trakcie dojazdu do wskazanego adresu spostrzegł podejrzanego. Po zatrzymaniu mężczyzny i potwierdzeniu, że to właśnie on był domniemanym włamywaczem, nadszedł czas na szczegółowe ustalenie okoliczności. W tym celu do działań patrolowców dołączyli specjaliści z Wydziału Przestępczości przeciwko Mieniu.

Na miejscu zdarzenia policja zidentyfikowała lokal gastronomiczny, do którego 45-latek próbował się włamać. W samochodzie mężczyzny odkryto narkotyki, zaś w pobliskich krzakach znaleziono porzucone narzędzia – siekierę i łom, które prawdopodobnie wykorzystał do sforsowania drzwi i okien budynku. Zatrzymany został następnie osadzony w policyjnej celi.

Na podstawie zgromadzonych dowodów, funkcjonariusze Wydziału Przestępczości przeciwko Mieniu przedstawili podejrzanemu formalne zarzuty. Mężczyzna będzie odpowiadał za usiłowanie kradzieży poprzez włamanie oraz posiadanie substancji odurzającej – mefedronu.

W sprawę zaangażowana jest Prokuratura Rejonowa Warszawa-Praga Południe, która nadzoruje prowadzone postępowanie.