6 miejsc, które warto zobaczyć w okolicach Warszawy

Warszawa jest miastem atrakcyjnym dla turystów, a czekające tu atrakcje mogą na wielu z nas zrobić wielkie wrażenie. Miasto to może się pochwalić rewelacyjnym zagospodarowaniem, nic wiec dziwnego, że wiele osób znajduje tu tanie noclegi i urządza stąd ciekawe wycieczki po okolicy. Gdzie warto się wybrać z Warszawy? Oto kilka propozycji dla tych, którzy wybierają się na Mazowsze i chcą odkryć jego piękno.

6. Arkadia

Arkadia to idealne miejsce dla tych osób, które lubią wypoczywać w otoczeniu zieleni. W tym pięknym parku, leżącym w niewielkiej odległości od Łowicza, można ujrzeć wiele ciekawych roślin oraz budowli, dzięki którym wciąż panuje tu romantyczna atmosfera.

5. Żyrardów

Żyrardów jest jednym z ciekawszych miast, jakimi może nas oczarować Mazowsze, a wycieczki po jego terenie będą wspaniałą przygodą dla wszystkich pasjonatów obiektów industrialnych. To fabryczne miasto może się pochwalić pięknymi willami i domami budowanymi dla robotników, nie brak tu również budowli, które przypominają o potędze tutejszej fabryki. Ciekawa zabudowa i wspaniały układ urbanistyczny sprawiają, że Żyrardów robi wrażenie, a spacery po jego terenie są wyjątkowo przyjemnym doświadczeniem.

4. Puszcza Kampinoska

Warszawa może być świetnym punktem wypadowym dla tych, którym marzą się wycieczki po Puszczy Kampinoskiej oraz po chroniącym jej najcenniejsze fragmenty parku narodowym. Jest to drugi pod względem wielkości park narodowy w Polsce, a spacery po jego terenie będą dla wielu z nas wspaniałą lekcją przyrody. W jej trakcie można nacieszyć się widokiem pięknych kompleksów leśnych, terenów bagiennych oraz łosi, które stały się najsłynniejszymi mieszkańcami Puszczy Kampinoskiej.

3. Czersk

Dla tych, którzy preferują historyczne wycieczki, wyjątkowo ciekawym miejscem może się okazać Czersk. Na turystów czekają tu malownicze ruiny zamku, który powstał w XIV wieku jako rezydencja mazowieckich książąt. I choć obecnie zamek ten jest już tylko trwałą ruiną, spacer po jego murach może się dla wielu miłośników średniowiecza okazać nie lada gratką.

2. Żelazowa Wola

Zwiedzanie okolic Warszawy nie może się obejść bez wizyty w Żelazowej Woli, chętnie odwiedzanej i przez miłośników historii, i przez miłośników twórczości Fryderyka Chopina. Dumą Żelazowej Woli jest zabytkowy dworek, w którym znany kompozytor urodził się w 1810 roku. Do dziś uwagę przyciąga tu piękny park oraz wspaniały dworek, w murach którego zgromadzono wiele ciekawych pamiątek po Chopinie. A że w Żelazowej Woli często są organizowane koncerty, chętnych na wizytę w tym miejscu nie brakuje.

1. Twierdza Modlin

Wizyta na terenie Twierdzy Modlin to z jednej strony wspaniała przygoda, z drugiej – lekcja historii, która na długo zapisze się w pamięci każdego z nas. Ten niezwykły zabytek pochodzi z początków XIX wieku i stanowi jedną z najcenniejszych pamiątek z czasów napoleońskich. Twierdza Modlin do dziś zachwyca swymi rozmiarami oraz dobrym stanem zachowania, intryguje ona też swą historią oraz rolą, jaką odegrała zarówno podczas I, jak i II wojny światowej. Jedno jest pewne – ten zabytek może oczarować każdego, a spacer po terenie twierdzy każdemu z nas dostarczy wielu niezapomnianych wrażeń.

W okolicach Warszawy nie brak ciekawych miejscowości, mogących oczarować nas swą historią orz zabudową. Wycieczki po tej części Mazowsza będą zatem idealną propozycją i dla miłośników aktywnego wypoczynku, i dla tych, którzy wolą spędzać czas wśród cennych zabytków. Tu każdy znajdzie dla siebie moc atrakcji, dzięki czemu spędzi tu wolny czas w przyjemny i pożyteczny zarazem sposób.