6 mniej znanych miejsc, które warto odwiedzić w Warszawie

Jak wygląda standardowy program wycieczki po Warszawie? Wiadomo, że spacer po Starym Mieście i Krakowskim Przedmieściu będzie jego obowiązkowym punktem w jej programie, wiadomo też, że w planie pojawią się Łazienki oraz najsłynniejsze warszawskie muzea. A gdyby tak zejść z utartych szlaków i skupić się na tych atrakcjach, które są nieco mniej znane, za to wyjątkowo oryginalne? Jak się okazuje, godnych polecenia miejsc jest w stolicy sporo. Oto 6 najciekawszych, którym w trakcie wycieczki po tym mieście z pewnością warto poświęcić swój czas.

6. Kampinoski Park Narodowy

Kto znajdzie tanie noclegi w stolicy i będzie mógł spędzić nieco więcej czasu na jej terenie, ten koniecznie powinien wybrać się na spacer po Kampinoskim Parku Narodowym. Obszar ten często określany jest mianem „zielonych płuc” Warszawy, co też najlepiej oddaje jego charakter. Kampinoski Park Narodowy to rozległe lasy, malownicze wydmy oraz tereny bagienne, po których tak chętnie spacerują goście z całego kraju.

5. Park Moczydło

Choć Warszawa jest nowoczesnym miastem, nie brak na jej terenie miejsc pełnych zieleni. Jednym z nich jest Park Moczydło, urządzony na Woli z myślą o tych, którzy chcą odpocząć od gwaru wielkiego miasta i nacieszyć się kontaktem z zielenią. Park ten powstał na terenie przedwojennej cegielni, a jego nazwa odnosi się do licznych glinianek – maleńkich stawów, wokół których prowadzą nas spacerowe alejki. Park ten ma wiele uroku, warto zatem wybrać się na spacer po jego terenie.

Miejce 4. Muzeum Neonów

Na terenie kompleksu Soho-Factoryczeka nie lada gratka dla wszystkich miłośników reklamowych szyldów. To Muzeum Neonów, wśród których nie brak zabytków z czasów PRL-u. Neonowe napisy, będące niegdyś tak ważną ozdoba wielu polskich miast, tworzą dziś muzealną kolekcję, która na każdym z nas może zrobić spore wrażenie.

3. Kopiec Powstania Warszawskiego

Kopiec ten jest miejscem, w którym można nacieszyć się pięknymi widokami, a jednocześnie zadumać nad trudną historią Warszawy. Ta dość nietypowa atrakcja powstała z gruzów zniszczonego podczas wojny miasta, o czym przypomina umieszczony na jej szczycie znak Polski Walczącej.

2. Fort Bema

Fort Bema będzie ciekawym celem wycieczki dla każdego miłośnika historii, a spacer po jego terenie każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń. Ta ciekawa fortyfikacja z końca XIX wieku czeka w pobliżu Hali Sportowej Bemowo, a dotarcie na jej teren nikomu nie powinno sprawić większych problemów. Dzięki rewitalizacji można po tym obiekcie spacerować do woli, korzystając z licznych mostków oraz alejek spacerowych.

1. Cmentarz żydowski na Bródnie

Jedną z najcenniejszych pamiątek po warszawskich żydach jest cmentarz żydowski przy ulicy św. Wincentego. Można tu zobaczyć wiele pięknych macew, które – mimo wojennych zniszczeń – zdołały przetrwać do naszych czasów. Wśród zachowanych tu macew nie brak cennych dzieł sztuki, zachwycających swą formą oraz bogatą symboliką, a że w miejscu tym panuje wyjątkowa atmosfera, spacer po żydowskiej nekropolii każdemu z nas dostarczy niezapomnianych wrażeń.

Warszawa to liczne atrakcje, czekające nie tylko przy najsłynniejszych trasach spacerowych, ale i w ich rejonie. Kto znajdzie tanie noclegi w stolicy i będzie chciał poznać jej nieco mniej znane oblicze, ten z pewnością znajdzie jeszcze wiele innych miejsc, które – choć są pomijane przez większość turystów – z pewnością zasługują na naszą uwagę.