Altana ogrodowa zniszczona przez dwóch nieletnich. Policjanci apelują do rodziców o zwiększenie czujności

W wyniku działań podjętych przez funkcjonariuszy policji, specjalizujących się w sprawach dotyczących młodzieży niepełnoletniej, udało się ustalić tożsamość i zatrzymać dwóch chłopców w wieku 14 i 16 lat. To oni odpowiedzialni są za dewastację altany ogrodowej. Ich przyszłość będzie teraz podlegać ocenie sądu rodzinnego. Przy tej okazji pragniemy zwrócić uwagę rodziców na konieczność zaostrzenia kontroli nad swoimi dziećmi.

W piątek jeden z pracowników otwockiego Urzędu Miasta zgłosił się do miejscowej Komendy Powiatowej Policji aby formalnie zgłosić incydent dotyczący zniszczenia altany znajdującej się przy ul. Turystycznej. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez miejski system monitoringu, który uchwycił dwóch młodych ludzi demolujących obiekt. Funkcjonariusze odpowiedzialni za sprawy nieletnich szybko zabezpieczyli dowody w postaci nagrań i natychmiast rozpoczęli działania zmierzające do identyfikacji winnych. Już tego samego dnia udało im się ustalić dane personalne jednego z chuliganów – to 16-letni mieszkaniec Otwocka, mający już na swoim koncie problemy z prawem. Po kilku godzinach od incydentu, młody mężczyzna został zatrzymany jako podejrzany o czyn karalny. Przyznał się on do winy.

W poniedziałek funkcjonariusze zlokalizowali drugiego sprawcę. Okazało się, że był nim 14-letni obywatel Ukrainy. W ustaleniu jego tożsamości pomogły zdjęcia zamieszczone w Internecie, na których młodzieniec zapozował prezentując obraźliwe gesty. Policjanci zatrzymali go, a ten przyznał się do winy, tak jak jego starszy kompan. Obaj zostali przesłuchani jako nieletni sprawcy czynu karalnego i po zakończeniu procedur przekazani pod opiekę rodziców.

Sprawa została skierowana przed sąd rodzinny, który będzie teraz decydował o konsekwencjach przestępstwa dla obu nastolatków. Zwracamy się z apelem do rodziców, aby poświęcali więcej uwagi swoim dzieciom. Młodzież, pragnąc zasłużyć na uznanie rówieśników lub dążąc do akceptacji w grupie społecznej, może łatwo narazić się na konflikt z prawem. Taki konflikt może mieć długotrwałe skutki, wpływając na ich przyszłość.