Warszawiacy z sercem dla WOŚP: Niesamowita atmosfera i hojność podczas 32. finału

Mimo kapryśnej aury, mieszkańcy stolicy pokazali, że są społecznością pełną troski i ciepła. Ich uśmiechy i pozytywne nastawienie były widoczne podczas ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co więcej, zauważyć można było Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, który z entuzjazmem angażował się w kwestowanie, a jego puszcza szybko napełniła się datkami.

Niedawno zakończony finał WOŚP przyciągnął tłumy na teren PGE Stadionu Narodowego. Rafał Trzaskowski wraz z Jurkiem Owsiakiem zapoczątkowali symboliczne Światełko do Nieba, które o godzinie 20:00 rozjaśniło niebo nad metropolią.

Podsumowując 32. edycję WOŚP oraz ceremonię Światełka do Nieba w stolicy, prezydent Trzaskowski wyraził swoje uznanie dla pozytywnej energii uczestników. Dodał również, że dzięki ich hojności udało mu się zgromadzić więcej środków niż podczas poprzedniego roku.

Ale to nie koniec! Trwają jeszcze aukcje przygotowane przez władze Warszawy dla WOŚP. Prezydent Trzaskowski zdecydował się na licytację głośnika z Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki, który był wykorzystywany podczas najważniejszych wydarzeń kulturalnych w mieście. Ten eksponat ze świeżo odnowionej sali jest prawdziwym arcydziełem inżynierii, stworzonym przez uznanej marki Goodmans of England. Licytacja online potrwa do 29 stycznia 2024 r., a zwycięzca będzie miał honor osobiście otrzymać głośnik od prezydenta Warszawy.

Z kolei wiceprezydentka Renata Kaznowska zachęca do udziału w licytacji na specjalną wizytę po tajemniczych zakątkach Pałacu Kultury i Nauki. Dodatkowo, uczestnicy będą mogli na własne oczy zobaczyć postęp prac przy modernizacji Sali Kongresowej, które trwają od ubiegłego roku. Te obejmują kompleksową renowację sali oraz zaplecza technicznego, sanitarnego, konferencyjnego i gastronomicznego. Licytacja zakończy się 29 stycznia 2024 r.

Wiceprezydent Tomasz Bratek przekazał na licytację cenny zegarek naręczny, który uzyskał od przedstawiciela Rady Najwyższej Ukrainy podczas międzynarodowego spotkania w Warszawie. Zegarek jest symbolem solidarności warszawiaków z ludem ukraińskim, a na tarczy widnieje budynek Rady Najwyższej Ukrainy. Licytacja trwa do 9 lutego 2024 r.