Angielski dla dzieci na Ochocie – rozwiń potencjał językowy Twojej pociechy

Chcesz zapewnić swojemu dziecku lepszy start w przyszłość? Zadbać o jego szybszy rozwój? Zapisz swoją pociechę na lekcje angielskiego dla dzieci w Warszawie, na Ochocie. Dlaczego warto? Między innymi dlatego, że nauka języka obcego pozytywnie wpływa na koncentrację, pamięć i sprawność mózgu dziecka.

W tym artykule wytłumaczymy dokładnie, dlaczego dobrze jest zapisać dziecko na lekcje angielskiego na Ochocie i podpowiemy Ci jak pomóc rozwinąć językowe skrzydła Twojej pociechy. Zapraszamy do lektury!

Kilka argumentów za nauką języka angielskiego

Na początek zerknijmy na kilka powodów, dlaczego warto zapisać pociechę do szkoły języka angielskiego dla dzieci na Ochocie – nie chodzi tu jedynie o potencjał językowy, ale również o inne zdolności, niezwykle przydatne zarówno w dzieciństwie, jak i całym dorosłym życiu.

  • Większa pamięć robocza – dzieci posługujące się dwoma językami od małego mają większą pamięć roboczą, dzięki czemu przetwarzają więcej informacji i są w stanie skuteczniej rozwiązywać problemy.
  • Otwartość na obce kultury i ludzi – w lingwistyce istnieje teoria językowego obrazu świata, mówiąca o tym, że widzimy i rozumiemy świat przez pryzmat języka, którym się posługujemy. Zapisując swoje dziecko na zajęcia z języka angielskiego, dajesz mu możliwość patrzenia przez drugi pryzmat, a tym samym rozumienia różnych perspektyw. Dzięki temu Twoje dziecko staje się otwarte na świat i ludzi, również tych pochodzących z obcych kultur.
  • Perspektywy zawodowe – nie możemy też zapomnieć o tym, jaką przewagę znajomość angielskiego daje na rynku pracy. Już teraz jest to kryterium wymagane w znaczącej ilości ofert, a w przyszłości może stać się wręcz standardem. Dlatego warto już od małego zadbać o ten aspekt i zapisać pociechę na lekcje języka angielskiego.

Rozwijanie zdolności językowych Twojego dziecka a zajęcia w szkole języka angielskiego

Wiesz już, że warto, aby Twoje dziecko uczyło się języka angielskiego. Pytanie, które się nasuwa, to czy konieczne jest zapisywanie Twojej pociechy do szkoły językowej? Już odpowiadamy.

Jeżeli mieszkasz w takim regionie jak warszawska Ochota, to nie wahaj się i wybierz jedną z okolicznych szkół języka angielskiego dla dzieci i młodzieży – w tym rejonie funkcjonuje kilka szkół wartych Twojej uwagi. Jednak pamiętaj, że dodatkowe lekcje to nie wszystko.

Poza zajęciami musisz zadbać o wychowanie dwujęzyczne Twojej pociechy w trakcie czasu wolnego. W tym wypadku możesz zdecydować się, na przykład, na rozmawianie z Twoim dzieckiem po angielsku lub puszczanie mu bajek w tym języku. Dzięki temu zadbasz o stały rozwój języka u Twojej pociechy, umożliwiając synowi lub córce szybsze rozwijanie zdolności językowych.

W poszukiwaniu odpowiednich zajęć z języka angielskiego dla dzieci w Warszawie, na Ochocie

Na koniec omówimy, jak wybrać dobrą szkołę języka angielskiego dla dzieci mając tak szeroki wybór, jaki jest na Ochocie. W tym wypadku weź pod uwagę kilka czynników:

  • Ilość poziomów wiekowych – jeśli szkoła się sprawdzi, to chcesz, aby dziecko uczęszczało do niej przez lata – dzięki temu lektorzy będą znali mocne i słabe strony Twojej pociechy. Dlatego upewnij się, że szkoła oferuje nie tylko zajęcia dla przedszkolaków czy klas 1-3 podstawówki, ale również dla starszych uczniów.
  • Dojazd – skoro już mowa o uczęszczaniu na zajęcia przez lata, to pamiętaj, aby dojazd był dobry nie tylko dla Ciebie – rodzica z samochodem – ale również dla Twojego dziecka. W końcu za kilka lat najpewniej będzie ono dojeżdżało samo na zajęcia, więc szkoła powinna być odpowiednio skomunikowana.
  • Opinie – ostatnią kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, są opinie. To dzięki nim dowiesz się, jakie relacje z uczniami i rodzicami mają lektorzy z danej placówki i czy ich zajęcia są skuteczne.

Mając tę wiedzę, możesz ruszać na poszukiwania najlepszej szkoły. Nie wiesz, którą wybrać? Polecamy Ci Early Stage – sieć szkół językowych, w których dzieci skutecznie uczą się angielskiego od ponad 30 lat!