Awaria w ruchu tramwajowym spowodowana przez kolizję na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Królewskiej

Samochód osobowy, który zderzył się z innym pojazdem na skrzyżowaniu ulic Marszałkowskiej i Królewskiej, został wytrącony z trasy, przewrócił się i zatrzymał na torach tramwajowych. Incydent ten zdecydowanie wpłynął na płynność ruchu tramwajowego.

Dziennikarze portalu Kontakt 24 otrzymali pierwszą wiadomość i zdjęcie ilustrujące miejsce zdarzenia od jednego ze swoich czytelników. Zdjęcie pokazuje samochód leżący do góry kołami na torach, co stwarzało przeszkodę dla normalnej pracy tramwajów.

Małgorzata Wersocka, przedstawicielka Komendy Stołecznej Policji, poinformowała o incydencie o godzinie 16:09. Zgłoszenie dotyczyło kolizji dwóch samochodów – Seata i Porsche. W wyniku zdarzenia, to Seat przewrócił się dachem do dołu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

W wyniku śledztwa na miejscu zdarzenia, policja ustaliła, że kierowca Porsche był sprawcą wypadku. W konsekwencji otrzymał on mandat karny.

Po kolizji wystąpiły problemy w ruchu tramwajowym, a pojazdy były skierowane na objazdy. Choć sytuacja na torach tramwajowych wróciła już do normy, jak ostrzegła Wersocka, utrudnienia w ruchu drogowym w kierunku Żoliborza mogły nadal występować.