Burze śnieżne nad Warszawą

Nad Warszawą przed południem pojawiły się burze śnieżne z opadami śniegu i gradu. Załamanie pogody znacznie wpłynęło na utrudnienia na drogach, na których leżały poprzewracane przez wiatr drzewa oraz ciężarówki. 

W stolicy wydano alert meteorologiczny o zagrożeniach 2 stopnia obowiązującego do 18 stycznia. Informacja obejmuję występowanie wiatru do 100km/h oraz opadów. Burza śnieżna pojawiła się nad Warszawą w okolicy godziny 10 w poniedziałek, niosąc za sobą utrudnienia. Obserwując zjawisko, można było zauważyć grzmoty oraz błyski z towarzyszącym silnym wiatrem i opadami śniegu/deszczu, a nawet w okolicy Białołęki i Wilanowa gwałtowną krupę śnieżną.

Komplikacje związane z pogodą pojawiały się w całej Polsce. Strażacy w nocy z 16 na 17 stycznia interweniowali do godziny 9  w sprawie szkód wywołanych porywistym wiatrem w całej Polsce, ponad tysiąc razy. Na moście trasy S8 w kierunku Warszawy oraz na ulicy Puławskiej obaliły się jadące ciężarówki. Utrudnienia dotknęły również komunikację miejską, na której kursie powaliło się drzewo.