Chemia do auto detailingu

Utrzymanie samochodu w idealnym stanie wymaga poświęceń. Można oczywiście to zadanie przenieść na specjalistyczne firmy, które często opisuje się jako spa dla samochodów. Wiele osób postanawia jednak samemu podjąć się tego zadania. Zakup odpowiednich preparatów i samodzielne przeprowadzenie zabiegów jest przede wszystkim tańsze, ale też wielu osobom sprawia satysfakcję. W związku z tym postanowiliśmy stworzyć krótki opis popularnych preparatów, które możemy zaliczyć do kategorii autochemia.

Środki czyszczące

Jest to najbardziej ogólna kategoria chemii samochodowej. Tak jak wskazuje jej nazwa, środki te służą do ogólnego czyszczenia. Można więc przy ich pomocy usuwać zabrudzenia z różnych powierzchni.

Płyny do szyb

O tyle, o ile wcześniej opisane środki czyszczące nadają się do wszystkich powierzchni, to jedną z takich, dla których warto kupić osobny preparat, są szyby. Środek dobrze dostosowany do tego rodzaju powierzchni nie będzie zostawiał denerwujących smug, a co więcej będzie chronił szyby przed ponownym zabrudzeniem.

Płyny do felg

Kolejnym przykładem powierzchni, która wymaga specjalnego traktowania, są felgi. Ten element samochodu jesz szczególnie narażony na trudne do usunięcia zabrudzenia. Aby więc nie marnować cennego czasu na szorowanie felg, warto wyposażyć się w środek, który będzie w stanie usunąć te trudne zabrudzenia.

Środki do mycia silnika

Jeszcze trudniejszym do czyszczenia elementem samochodu jest silnik. Często panuje na nim wysoka temperatura, która doprowadza do przypalenia brudu, przez co jest on jeszcze trudniejszy do usunięcia. W przypadku tej powierzchni, wyczyszczenie jej bez specjalistycznego środka graniczy z cudem.

Woski

Pora przejść do przyjemniejszych zadań. Ta kategoria produktów sprawia, że już czysty samochód staje się jeszcze bardziej błyszczący i jeszcze bardziej imponujący. Woski jednak nie tylko upiększają samochody, ale też sprawiają, że brud przynajmniej przez jakiś czas nie przykleja się tak łatwo do karoserii.

Czernidła

Kolejną kategorią produktów, która poprawia wygląd czystego samochodu, są czernidła. Dzięki nim spłowiałe plastiki i opony wyglądają jak nowe.