Cztery rzeczy, które musisz wiedzieć przed zapisaniem się na badanie wzroku

Wielu z nas myśli o badaniu wzroku, jednak kolejki do lekarza, wysokie koszty prywatnej konsultacji i nieprzyjemne procedury odstraszają nas od podjęcia dalszych kroków. Na szczęście można zbadać wzrok bez wysokich opłat i wielu godzin czekania – wystarczy zapisać się na wizytę u optometrysty – sprawdź, co trzeba wiedzieć o tym specjaliście.

Badanie wzroku u optyka – o czym trzeba pamiętać?

Czy wiesz, do kogo się zgłosić, gdy zauważysz, że Twój wzrok stopniowo się pogarsza? Po pierwsze, nie bagatelizuj sytuacji – jeśli widzisz coraz gorzej, to należy działać szybko. Wada wzroku może się pogłębić, gdy w porę nie zastosujemy odpowiedniej korekcji. Najszybszym i najtańszym sposobem na zbadanie wzroku jest wizyta u optyka. W Warszawie, podobnie jak w innych miastach, badanie optometryczne wygląda podobnie. Sprawdź zatem, jak wygląda pierwsza wizyta u optometrysty.

1. Optometrysta to nie okulista

Pamiętaj, że optometrysta jest specjalistą, który skupia się na rozwiązywaniu problemów ze wzrokiem. Może on zdiagnozować wadę wzroku i dobrać odpowiednią korekcję. Ten fachowiec pracuje między innymi w salonach optycznych KODANO Optyk (patrz salony https://kodano.pl/salony.html?city=warszawa na terenie Warszawy), gdzie wykonuje profesjonalne badania przy wykorzystaniu nowoczesnego sprzętu, a następnie wypisuje receptę na okulary. Wizyta u optometrysty jest zalecana w sytuacji, gdy musisz sprawdzić, czy Twoja wada wzroku się nie pogłębia. Doskwierają Ci inne problemy z oczami? Mogą to być różne dolegliwości, na przykład:

  • zapalenie spojówek,
  • odczuwanie obecności ciała obcego w oku,
  • uraz gałki ocznej,
  • niepokojące zmiany w obrębie oka.

Jeśli któryś w tych objawów Cię dotyczy, to należy udać się do okulisty. Tylko lekarz może zdiagnozować oraz leczyć choroby oka.

2. Przygotuj się do badania optometrycznego!

Badanie wzroku w salonie optycznym w Warszawie z reguły trwa niecałą godzinę. Jeśli zależy Ci na czasie, spróbuj dobrze przygotować się do wizyty. To Twoje pierwsze spotkanie z optometrystą? Jeśli tak, to pamiętaj, że nie ma się czym stresować – podczas badania najlepiej pozostać rozluźnionym i zrelaksowanym – wtedy wyniki będą bardziej wiarygodne. Przygotuj listę przewlekłych chorób i lekarstw, które przyjmujesz na co dzień – dzięki nim specjalista może z większą precyzją postawić ostateczną diagnozę. Jeśli nosisz okulary, to pamiętaj, aby zabrać na badanie:

  • wszystkie używane okulary i soczewki,
  • wyniki wcześniejszych badań,
  • dokumentację medyczną obejmującą poprzednie zalecenia dotyczące korekcji.

3. Badanie wzroku jest bezbolesne

Badanie wzroku w salonie optycznym KODANO Optyk jest zupełnie bezbolesne, dlatego należy podejść do niego na spokojnie. Nie trzeba się obawiać nieprzyjemnych doświadczeń – specjalista dokładnie wytłumaczy każdą czynność, którą planuje wykonać. Jeśli coś wzbudza Twój niepokój, możesz bez krępacji zadawać pytania pracownikom salonu optycznego. Profesjonalny personel zrobi wszystko, by rozwiać Twoje wątpliwości. Analizy komputerowe są bardzo precyzyjne i nie powodują dyskomfortu. To wielka zaleta badań u optyka – indywidualne podejście do klienta i nowoczesny sprzęt sprawiają, że klienci wspominają wizyty z uśmiechem na ustach.

4. Warto zbadać wzrok w salonie optycznym

Nawet jeśli ciągle zastanawiasz się, czy badanie wzroku w salonie optycznym będzie dobrym pomysłem, to pamiętaj, że Twoje zdrowie jest najważniejsze. Jeżeli chcesz szybko dostać się do specjalisty od korekcji wzroku, to wizyta u optometrysty stanowi najlepsze rozwiązanie. Badanie wzroku w salonie optycznym pozwoli Ci ominąć kolejki do lekarza. Spotkanie przebiegnie w przyjaznej atmosferze – bez stresu, niedomówień oraz presji czasu. Tuż po badaniu uzyskasz pomoc w doborze okularów – doradcy chętnie z Tobą porozmawiają i wskażą najlepszy model oprawek.

Wybór oprawek to ważna decyzja!

Badania wykazały wadę wzroku? Jeśli tak, to czekają Cię poszukiwania odpowiednich oprawek. Kupując okulary korekcyjne w Warszawie, stajesz przed niezwykle trudnym wyborem – zawrotna ilość modeli może opóźnić dokonanie najlepszej decyzji. Warto skorzystać z porady – pracownicy salonu optycznego pomogą dobrać oprawki, które najlepiej pasują do Twojego kształtu twarzy oraz typu urody. Pamiętaj, że okulary korekcyjne to inwestycja na kilka lat, dlatego warto dokładnie ją przemyśleć.