Dwóch mężczyzn zatrzymanych po niecodziennym włamaniu w przebraniu klauna

Oficerowie policji w Grodzisku szybko zareagowali na zgłoszenie o nocnym włamaniu do lokalnej firmy, które miało miejsce tego samego dnia. Działając sprawnie, zatrzymali dwóch podejrzanych mężczyzn i odzyskali skradzioną kasę z gotówką. Co więcej, na miejscu znaleźli również kostium klauna, w którym jeden z mężczyzn – 36-latek – przeprowadził własny spektakl kryminalny, narzędzia użyte do włamania i narkotyki należące do jego kompana. Po zatrzymaniu obu panów, prokurator zastosował nad nimi policyjne dozory.

Oficerowie prowadzili śledztwo z pełnym zaangażowaniem tuż po otrzymaniu informacji o incydencie. Z zebranych dowodów wynikało, że sprawca wszedł do budynku poprzez uszkodzenie jego struktury i wyważenie drzwi, a następnie skradł kasę z pieniędzmi. Właśnie w tym momencie na scenę wkroczył klaun – przebrany w taki strój sprawca próbował zmylić stróżów prawa. Ale inteligentni oficerowie już rano mieli pewne podejrzenia co do miejsca, w którym mógł ukrywać się włamywacz.

Natychmiast po ustaleniu adresu, kryminalni oraz funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego pojechali na miejsce. Tam zastało ich dwóch mężczyzn. Podczas przeszukiwania odzyskano skradzioną kasę i kostium klauna. Wśród ich rzeczy znaleziono również plecak pełen narzędzi do włamania, w tym łom i nożyce do blachy. Dodatkowo, w budynku znaleziono 8 opakowań suszu roślinnego i kilka tabletek.

Podczas zatrzymania, 36-latek przyznał się do włamania i kradzieży pieniędzy, a jego starszy o dwa lata kompan przyznał, że towarzyszył mu podczas całego przedsięwzięcia, pełniąc rolę „czata”. 38-latek potwierdził także, że ponad 35 gramów marihuany i 5 tabletek zawierających nielegalne substancje należały do niego. Obydwaj zostali oskarżeni o współudział w kradzieży z włamaniem i uszkodzenie mienia. Starszy z mężczyzn dodatkowo odpowie za posiadanie narkotyków. Na koniec, Prokuratura Rejonowa w Grodzisku Mazowieckim zastosowała wobec nich środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów.