88-letnia kobieta ocalona od wychłodzenia dzięki interwencji dzielnicowego z Serocka

Z Pomocą seniorce, którą znaleziono przemarzającą w nieogrzewanym domu, przyszła miejscowa policja z Komisariatu w Serocku oraz Ośrodek Pomocy Społecznej. Dzieło empatii i szybkiego działania dzielnicowego oraz pracowników socjalnych zaowocowało bezpiecznym umiejscowieniem 88-letniej kobiety w placówce opiekuńczej.

Informacja o potencjalnym zagrożeniu zdrowia i życia starszej osoby trafiła do jednego z dzielnicowych z Serocka pewną sobotę. W odpowiedzi na tę wiadomość, mężczyzna niezwłocznie skierował swoje kroki do miejsca zamieszkania 88-latki. Scena, jaka go tam spotkała, była porażająca – starsza dama leżała w łóżku, otoczona chłodem, ze znacznymi problemami z chodzeniem.

Po natychmiastowym wezwaniu ekipy medycznej, funkcjonariusz skontaktował się także z pracownikami Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Serocku informując ich o sytuacji swojej podopiecznej. Dzięki skoordynowanym działaniom wszystkich zaangażowanych struktur, seniorka została bezpiecznie przeniesiona do instytucji opiekuńczej, gdzie od tej pory jest pod stałą opieką.

Służby mundurowe składają gorący apel do społeczeństwa – nie bądźmy obojętni na potencjalne zagrożenia życia i zdrowia innych. Zwracajmy uwagę na osoby starsze, samotne, niepełnosprawne w naszym najbliższym otoczeniu i informujmy ich rodziny lub właściwe instytucje o wszelkich obawach. Troska o inne osoby może uratować ich życie – wystarczy tylko jeden telefon pod numer alarmowy 112.