Dzielny policjant z Modlina udaremnił kradzież w sklepie na kwotę ponad 800 złotych

Jeden z funkcjonariuszy Posterunku Policji w Modlinie, dzięki swojemu szybkiemu i zdecydowanemu działaniu, doprowadził do aresztowania 31-letniego mężczyzny, który usiłował dokonać kradzieży w sklepie. Przestępstwo to miało wartość przekraczającą 800 złotych. Znajdujący się na zakupach policjant zauważył właśnie ten moment, gdy podejrzany opuszczał obszar kas bez uregulowania opłaty za wybrane towary. Niezwłocznie udało mu się ująć sprawcę, po czym przekazał go do dyspozycji patrolu policyjnego. Teraz osoba ta musi liczyć się z konsekwencją w postaci kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Do incydentu doszło ostatniego piątku, około godziny 16:30, w obrębie jednej z galerii handlowych na terenie Warszawy. Policjant z posterunku w Modlinie po godzinach pracy odwiedził centrum handlowe w celu zrobienia prywatnych zakupów. Podczas przechodzenia przez pasaż, zauważył mężczyznę kończącego proces płatności przy kasie, jednak bez uiszczenia należnej opłaty za towar. Reakcja mundurowego była natychmiastowa. Podbiegł do 31-latka i zatrzymał go na miejscu, czekając na przyjazd patrolu policji.

Nadjeżdżający patrol przeprowadził identyfikację sprawcy wykroczenia. Okazało się, że 31-letni obywatel Rosji ukradł towary o wartości 869 złotych. Teraz będzie musiał stawić czoła konsekwencjom swojego czynu przed sądem.

Zgodnie z polskim prawem karnym, grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Działanie modlińskiego policjanta jest doskonałym przykładem odpowiedzialności i świadomości wynikającej z noszonego munduru.