Interpolu udało się złapać poszukiwanego 34-letniego Ukraińca na terenie Portu Lotniczego w Modlinie

Podczas rutynowej interwencji na obszarze Portu Lotniczego Warszawa Modlin, funkcjonariusze z lokalnego posterunku Policji zatrzymali 34-letniego mężczyznę pochodzenia ukraińskiego. To okazało się być znaczącym postępem, ponieważ ten konkretny obywatel Ukrainy był aktywnie poszukiwany przez międzynarodową organizację policyjną – Interpol.

Wydarzenie miało miejsce w ubiegłym tygodniu, kiedy modlińscy stróże prawa pełnili swoją służbą na terenie portu. Mniej więcej o godzinie 14:00 podejrzliwe działania 34-latka przyciągnęły ich uwagę i podjęli działania zmierzające do jego legitymowania. W trakcie tego procesu wykryli, że mężczyzna był poszukiwany przez Interpol na podstawie czerwonej noty od sierpnia 2023 roku. Odkrycie to doprowadziło do natychmiastowego zatrzymania mężczyzny przez policję.

Czerwona nota jest międzynarodowym alarmem wysyłanym przez Interpol, który informuje, że dana osoba jest potencjalnie niebezpieczna i wymaga natychmiastowego zatrzymania. Po zatrzymaniu, poszukiwany został przetransportowany do miejsca przeznaczonego dla osób zatrzymanych w komendzie w Nowym Dworze. Następnie, zgodnie z procedurą, policja dostarczyła go do odpowiedniej prokuratury, aby kontynuować postępowanie.