Interwencja straży pożarnej w centrum Warszawy: pożar na balkonie wieżowca

Niespodziewany pożar wybuchł w nocy w jednym z mieszkań w śródmiejskim budynku mieszkalnym w Warszawie, powodując ewakuację kilkudziesięciu osób. Wybuch ognia miał miejsce na balkonie lokalu usytuowanego na siódmym piętrze wieżowca przy ulicy Pańskiej. Informacje o tym incydencie dotarły do nas dzięki naszemu serwisowi Kontakt 24.

Według zgromadzonych informacji, płomienie pojawiły się nieco po północy. Jeden ze świadków przesłał do redakcji nagranie, na którym wyraźnie widać ogień wydobywający się z balkonu wieżowca.

Paweł Warzywoda, przedstawiciel Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie, potwierdził, że adres interwencji to ulica Pańska 61. Precyzując szczegóły zdarzenia, podał, że palący się balkon należał do mieszkania usytuowanego na siódmym piętrze budynku. Poinformował również, że ogień częściowo przedostał się do wnętrza lokalu. Przed przybyciem straży pożarnej z budynku ewakuowało się mniej więcej 20 osób.

Akcję gaśniczą przeprowadziły cztery zastępy straży pożarnej. Na szczęście, jak podkreślił strażak, nikt nie ucierpiał w wyniku tego zdarzenia.