Śmiech, wściekłość i niezadowolenie na stadionie przy ul. Łazienkowskiej – grafficiarz z Poznania zostawił pamiątkę

Na arenie spotkań między kibicami Lecha Poznań i Legii Warszawa doszło do śmiałego incydentu, który wywołał salwy śmiechu u jednych i furię u drugich. Znanym jest, że od dawna żadna sympatia nie łączy tych dwóch grup. Ostatnie wydarzenia tylko podgrzewają atmosferę między nimi. Podczas niedawnej potajemnej wizyty na stadionie ulokowanym przy ul. Łazienkowskiej, pewien kibic Lecha Poznań zasłynął swoim wymownym gestem.

Grafficiarz o pseudonimie „kawuart”, znany z tworzenia graffiti przedstawiających Koziołka Matołka – postać kreskówki kojarzoną z barwami Lecha Poznań – pochwalił się swoim najnowszym dziełem. Tak jak zwykle, bohater jego malunków nosił barwy tego klubu. Swoje osiągnięcie artysta uwiecznił na zdjęciu, które opublikował w sieci pod hasłem „Na Żylecie”.

Malunek powstał na trybunie, na której gromadzą się najzagorzalsi fani Legii Warszawa, co sprawiło, że sympatycy tego klubu byli niezadowoleni i wzburzeni. Dowodem autentyczności foto jest krótki filmik, który grafficiarz zamieścił jako zaprzeczenie ewentualnym zarzutom o fotomontaż.

Kibice Lecha Poznań bawili się doskonale, traktując to jako kolejną wygraną nad ich wiecznym rywalem. Wywołało to burzę reakcji po obu stronach konfliktu, przyprawiając atmosferę o dodatkową iskrę przed nadchodzącym spotkaniem piłkarskim pomiędzy Legią a Lechem. Pierwsze starcie tych drużyn ma miejsce 11 listopada i odbędzie się właśnie na stadionie przy ul. Łazienkowskiej.