Więcej zieleni przy stacji metra Ratusz Arsenał

Skwer Sportowców Miejskich przy Arsenale przechodzi szereg zmian, które pozwolą na odpoczynek od zgiełku ulicy. Prace są na półmetku, a planowane nasadzenia obejmują kilka tysięcy krzewów i drzew, które pojawią się do końca maja.

Zmiany zachodzące przy stacji metra Ratusz Arsenał są zdecydowanie zauważalne. Posadzono już w miejscu 24 duże drzewa na nasypie ziemnym, który oddziela teren skweru od torów tramwajowych. Zaplanowano również nasadzenia krzewów, które zakończyć się mają jeszcze w tym miesiącu. 

Będzie zielono 

Łącznie na terenie skweru zaplanowano nasadzenia kilku tysięcy drzew i krzewów. Pomóc to ma w odpoczynku od zgiełku miasta i zarazem pozwolić na aktywne spędzenie czasu. Jak podaje Urząd Miejski, w miejscu będzie można podziwiać gatunki krzewów, takich jak śliwa karłowa, jałowiec sabiński, tawuła japońska, dereń biały, Lekkości mają dodać posadzone przez miejskich ogrodników byliny i trawy. Nie zabraknie również roślin cebulowych, które będą cieszyć oko mieszkańców, takich jak czosnek Purple Sensation”.

Zmiany przy stacji metra 

Więcej zieleni to nie jedyne zmiany zachodzące na Skwerze Sportowców Miejskich. Wyremontowano i odmalowano także stare murki mieszące się przy stacji metra. Nowe, które powstały, będą służyć jako siedliska i miejsca do ćwiczeń. 

Zaplanowano alejki w dwóch rodzajach, które umożliwią spędzanie czasu. Pierwszą z nich, zagospodarowano w sposób umożliwiający odpoczynek wśród zieleni, natomiast druga pozwala na uprawianie sportów. Utwardzona nawierzchnia wykonana zostanie z materiałów sprzyjającym jeździe na deskorolce, rolkach, czy hulajnodze. Teren bliżej ogrodu Krasickich wzbogacony o zestaw przyrządów do kalisteniki.  Aktualnie teren skwerku jest wyrównywany, jednak docelowo powstać mają również ławki, leżaki i stojaki rowerowe. W centralnej części natomiast wypoczynek umożliwią drewniane tarasy. 

Zagospodarowanie terenu Skweru Sportowców Miejskich przy Arsenale realizowane jest w ramach budżetu obywatelskiego i dzięki głosowaniu mieszkańców. Planowane oddanie do użytku nastąpić ma do końca lipca 2022 roku.