wrzosy w Warszawie

Jesienny klimat zawitał na pętle w Warszawie 

Jesienne kompozycje kwiatowe ozdobiły już pętle autobusowe i tramwajowe w Warszawie. Zarząd oczyszczania miasta zadbał, aby oczy o tej porze roku cieszyło ponad 7 tysięcy wrzosów, wrzośców i kapust ozdobnych. 

Zmiana pory roku zmieniła wygląd krańcowych przystanków w Warszawie, dzięki kolorowym i cieszącym oczy jesiennym kompozycjom kwiatowym. Na wybranych przystankach spotkać możemy różowe wrzośce, które po raz pierwszy wprowadzono przez ZOM na kwietniki w ubiegłym roku. Ponadto kwiatowe wieże zdobią jesienne klasyki, takie jak wrzosy i kapusta ozdobna. Wybór roślin nie był przypadkowy, jak wspomina bowiem Marta Kucińska – ogrodniczka z Zarządu Oczyszczania Miasta, walory estetyczne są na równi z odpornością roślin na trudne warunki atmosferyczne, takie jak wiatr lub pierwsze przymrozki. Sprawdzają się w takich warunkach wytrzymałe i zarazem dekoracyjne rośliny wrzosowate. 

Urząd Miasta St. Warszawy zapewnia, że wybrane rośliny będą cieszyły oczy odwiedzających przystanki tak długo, jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe. ZOM od początku wiosny zajmował się dekorowaniem końcowych przystanków. Wykorzystano łącznie około 30 tysięcy różnych roślin. Część z nich zyskała również drugie życie i trafiła w ramach organizowanych w ubiegłym tygodniu akcji do domów mieszkańców. Aktualnie podobną akcję od wczoraj przeprowadza również Zarząd Zieleni, który rozdaje kwiaty ze stołecznych rabat przed Pawilonem Edukacyjnym Kamień.