Komplikacje w ruchu drogowym na Wale Miedzeszyńskim przez rozlany beton

Na odcinku Wale Miedzeszyńskiego, przy skrzyżowaniu z ulicą Narodową, doszło do nietypowego incydentu. Z powodu rozlanego betonu występują utrudnienia na jezdni. Jak podaje młodsza aspirant Małgorzata Gębczyńska reprezentująca strukturę południowopraskiej policji, ruch drogowy jest możliwy tylko prawym pasem. Lewy pas, prowadzący w stronę Józefowa, jest zablokowany na odcinku o długości blisko 20 metrów.

Aspirant Gębczyńska przekazała, że zgłoszenie o sytuacji nadeszło do policji tuż przed trzynastą godziną. Zgłoszenie dotyczyło ciężarówki, z której wypadający beton pokrywał jezdnię. Na miejscu są już siły porządkowe: funkcjonariusze policji, Państwowej Straży Pożarnej oraz służby sprzątające. Prawy pas ruchu został już przejęty i ruch na nim odbywa się płynnie, ale wolno. Blokada lewego pasa nadal jest utrzymana na dystansie około 20 metrów w kierunku Józefowa.

Aktualizację sytuacji dostarczył również aspirant sztabowy Mariusz Korczak. Jak wynika z jego raportu, ilość rozlanego betonu szacuje się na około 2 tony. Na miejscu zdarzenia pracują dwa zespoły straży pożarnej w kooperacji ze służbą sprzątającą miasto. Ruch jest już częściowo przywrócony – pojazdy mogą poruszać się jednym pasem.