Kurator sądowy powiadamia policję o agresji 42-latki wobec matki. Kobieta zatrzymana i aresztowana

42-letnia kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy policji, na alarm wystosowany przez kuratora sądowego, który podczas swojej wizyty w rodzinie zauważył jej agresywne zachowanie wobec matki. Po zebraniu dowodów, prokurator zdecydował o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Zgodnie z art. 207 kodeksu karnego, za znęcanie się nad najbliższą osobą grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Policjanci zostali powiadomieni o agresji 42-letniej kobiety przez kuratora sądowego, który sprawował pieczę nad tą rodziną. Po otrzymaniu telefonicznego zgłoszenia o awanturze, natychmiast udali się na miejsce wydarzenia. Tam zastali kuratora, pokrzywdzoną matkę oraz nietrzeźwą 42-latkę. Z relacji obu świadków wynikało, że od kilku miesięcy kobieta nadużywała alkoholu i stawała się agresywna wobec matki. Do tej pory jej zachowanie ograniczało się do agresji słownej, ale w końcu kwietnia doszło do rękoczynów i gróźb karalnych.

Na skutek tych wydarzeń, 42-latka z gminy Wieliszew została zatrzymana i przetransportowana do komisariatu, gdzie spędziła noc w areszcie. Po zakończeniu śledztwa, prokurator zdecydował o zastosowaniu czasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Za znęcanie się nad najbliższą osobą grozi jej kara pozbawienia wolności do 5 lat, zgodnie z art. 207 kodeksu karnego.

Wszystkie działania Policji w tej sprawie są nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Legionowie. Przemoc domowa może dotyczyć każdej osoby, bez względu na jej pochodzenie, status materialny, wiek, płeć czy wykształcenie. Może przybrać formę przemocy fizycznej, psychicznej, seksualnej lub ekonomicznej. Zawsze jest przestępstwem i nie można jej tolerować. Jeżeli jesteś świadkiem takiego zachowania – reaguj natychmiast i informuj Policję lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej. Twoja reakcja może pomóc ofierze.