Lasy Miejskie otrzymały 100 hektarów gruntów

Warszawskie Lasy Miejskie w trakcie kadencji Rafała Trzaskowskiego zyskały ponad 100 hektarów nowych terenów. Celem jest obsadzenie ich drzewami i krzewami. Prezydent wziął udział w akcji sadzenia drzew w Lesie Bemowo, wspólnie z miejscowymi leśnikami i uczniami szkoły. W stolicy rośnie już ponad 9 milionów drzew, a ta liczba stale wzrasta.

Od początku kadencji Rafała Trzaskowskiego udało się posadzić ponad 600 tysięcy drzew, głównie przy współpracy z leśnikami z Lasów Miejskich. Tym razem, w towarzystwie dzieci z pobliskich szkół, sadzono m.in. wiązy. Choć typowo drzewa sadzi się do końca kwietnia, ze względu na podmokły teren, prace rozpoczęły się na początku maja.

Sadzenie odbyło się na terenie Lasu Bemowo, na jednej z działek przekazanych leśnikom przez miasto. Akcji towarzyszyli miejscy leśnicy oraz uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 341 im. Twórców Literatury Dziecięcej, co przyczyniło się do posadzenia kilkuset nowych sadzonek. Do tej pory na terenie pojawiło się łącznie 21 tysięcy olsz, topól i wiązów.  Warto dodać, że powierzchnia Lasów Miejskich – Warszawa w ciągu ostatnich lat zwiększyła się łącznie o ponad 100 hektarów.Miejscy leśnicy mają plany na posadzenie wiosną ponad 60 tysięcy drzew, głównie w Lasach Bemowo i Kabackich, aby urozmaicić tamtejsze drzewostany. W ten sposób Warszawa staje się coraz bardziej zielonym miastem, a liczba drzew stale rośnie.