Marsz Kundelków powraca do Warszawy po czterech latach przerwy

Niedzielne spotkanie miłośników psów wielorasowych w Warszawie zwiastuje wznowienie Marszu Kundelków po czteroletniej przerwie. Wydarzenie, które jest organizowane przez Schronisko na Paluchu im. Jana Lityńskiego, odbędzie się 22 października, jak podał ratusz stolicy. Marsz przewidziany jest jako okazja dla właścicieli psów, aby z nimi wspólnie przejść przez centrum miasta.

Start marszu zaplanowano na godzinę 12:00 przy pomniku Mikołaja Kopernika. Stamtąd uczestnicy, wraz ze swoimi czworonogami, skierują swoje kroki w stronę Multimedialnego Parku Fontann na Podzamczu, przechodząc przez staromiejskie uliczki. Marsz Kundelków to nie tylko dla podopiecznych Schroniska na Paluchu, ale również dla mieszkańców miasta, którzy mogą dołączyć do spaceru ze swoimi psami. Wskazane jednak, aby psy uczestniczące w marszu były przyzwyczajone do obecności dużej liczby ludzi i innych psów.

Organizatorzy wydarzenia umożliwią także bezpłatne czipowanie psów. Stoisko Schroniska na Paluchu w Multimedialnym Parku Fontann, gdzie będzie można skorzystać z tej usługi, czynne będzie od 12:30 do 15:00.

Ratusz podkreśla, że Marsz Kundelków ma na celu promowanie adopcji psów wielorasowych oraz szukanie nowych domów dla tych, które na nie jeszcze czekają. Jest to również okazja do propagowania praw i potrzeb zwierząt, a także przekonania ludzi, że psy pochodzące ze schronisk doskonale radzą sobie w miejskim środowisku.

Wybór daty marszu nie jest przypadkowy – trzy dni później, 25 października, obchodzony jest Dzień Kundelka. Marsz Kundelków to jedno z wielu wydarzeń promujących adopcję zwierząt organizowanych przez Schronisko na Paluchu. Inne akcje to m.in. Adoptuj Warszawiaka, gdzie mieszkańcy mogą spotkać podopiecznych schroniska w różnych miejscach stolicy. Należy zauważyć, że w bieżącym roku odbyły się już cztery takie wydarzenia, w tym Warszawski Dzień Zwierząt, który również miał na celu zachęcenie do adopcji.