Potężny wypadek w Piasecznie: 16-latka trafiła do szpitala, sprawca stracił prawo jazdy

Wzruszająca historia 16-letniej uczennicy, która stała się ofiarą tragicznego zdarzenia drogowego podczas drogi do szkoły, wywołała ogólny niepokój w Piasecznie, podległym Warszawie. Niefortunne zdarzenie miało miejsce na ulicy Chyliczkowskiej. Młoda dziewczyna została przewieziona do placówki medycznej w wyniku incydentu, podczas którego mężczyzna, sprawca zdarzenia, utracił swoje uprawnienia do prowadzenia pojazdu.

Zdarzenie miało miejsce o godzinie 7:30, kiedy 29-letni mężczyzna prowadzący samochód marki Opel jechał ulicą Chyliczkowską w kierunku ulicy Armii Krajowej. Z niewyjaśnionych jeszcze powodów, kierowca niespodziewanie zjechał na przeciwny pas ruchu. Wkrótce potem wtargnął na chodnik, powodując poważne uszkodzenia ogrodzenia. Co najgorsze, w wyniku tego zdarzenia doszło do potrącenia 16-letniej dziewczyny, która była w drodze do szkoły – jak podaje starszy aspirant Magdalena Gąsowska, rzecznik prasowy policji w Piasecznie.

Testy wykazały, że mężczyzna, który spowodował wypadek, był trzeźwy. Nieszczęsna nastolatka po zdarzeniu została natychmiast przewieziona do szpitala. Policjanci podjęli decyzję o skierowaniu sprawy do prokuratora i sugerują ukaranie sprawcy przez Sąd Rejonowy w Piasecznie. Kierowca, w wyniku swoich działań, stracił prawo jazdy – dodaje rzeczniczka Gąsowska.