Przejazd rowerowy w Warszawie

“Masa Mikołajów – rowery pełne światła” w Warszawie 

Masa Krytyczna zaplanowała ostatni w tym roku przejazd w Warszawie. Odbędzie się on w poniedziałek 26 grudnia i liczył będzie 13 kilometrów. W świątecznym korowodzie zobaczymy Mikołajów, śnieżynki i renifery na udekorowanych lampkami rowerach. 

Warszawska Masa Krytyczna swój ostatni w tym roku przejazd zaplanowała na drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. Odbędzie się on pod hasłem “Masa Mikołajów – rowery pełne światła” i wyruszy spod kolumny Zygmunta. Następnie uda się na trzynastokilometrową przejażdżkę ulicami Śródmieścia. Zakończenie przejazdu natomiast będzie miało miejsce na Placu Zamkowym w Warszawie około godziny 18:40.

Warszawska Masa Krytyczna zachęca również uczestników do ozdobienia swoich rowerów. Różnokolorowe światła sprawią bowiem, że przejazd będzie bardziej zauważalny. Ponadto będzie to rowerowy wkład w świąteczną iluminację miasta. 

Jak podaje Urząd m.st. Warszawy, na zaplanowanej trasie przejazdu może występować czasowe wstrzymanie ruchu. Utrudnienia napotkać możemy także w kursowaniu komunikacji miejskiej.