Niedostosowanie do sygnału "Stój" przez maszynistę na stacji Warszawa Zachodnia

Na jednym z dworców w stolicy Polski, Warszawie Zachodniej, doszło do incydentu ze strony maszynisty pociągu zmierzającego do Radomia. W środowy poranek naruszył on przepisy i ignorując semafor pokazujący sygnał „Stój”, nie zatrzymał swojego składu. W związku z tym, PKP Polskie Linie Kolejowe planują przeprowadzić dochodzenie w tej sprawie. W związku z tym wydarzeniem, ruch pociągów może być utrudniony i niektóre z nich mogą ulec opóźnieniu.

Rafał Wilgusiak, przedstawiciel zespołu prasowego PKP PLK, przekazał informację o powołaniu komisji, która ma na celu ustalić przyczyny takiego zachowania maszynisty pociągu obsługującego trasę z Warszawy Gdańskiej do Radomia. Incydent miał miejsce około 8:40 na peronie numer 9 stacji Warszawa Zachodnia. Pociąg został wycofany, umożliwiając pasażerom kontynuację podróży innymi środkami transportu.

Wilgusiak podkreślił, że do godziny 10:15 ruch kolejowy w obszarze pomiędzy stacją Warszawa Gdańska a Warszawa Zachodnia odbywał się jedynie na jednym torze. Dopiero po tym czasie ruch został przywrócony na obu torach. Zapowiedział także możliwość zmian w rozkładzie jazdy, które mogą wynosić nawet do 30 minut.

Pasażerowie zostali poinformowani o ewentualnych zmianach w rozkładach, które są również udostępniane na stronie internetowej i w aplikacji Portal Pasażera. Informacje o utrudnieniach w kursowaniu pociągów KM linii R8 oraz SKM linii S3 i S4 zostały przekazane przez Zarząd Transportu Miejskiego. ZTM ostrzegł, że niektóre pociągi mogą być anulowane, skrócone lub opóźnione, a czas opóźnień może się zmieniać.