Perturbacje w ruchu drogowym związane z obchodami Święta Wojska Polskiego

Zbliżające się uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego oraz 103. rocznicą Bitwy Warszawskiej mogą wpłynąć na codzienne funkcjonowanie miasta, wprowadzając pewne utrudnienia w ruchu drogowym. Szczególnie dotknięte tymi zmianami będą obszary wokół Wisłostrady, dwóch mostów oraz ulic centralnej części miasta. Zmiany będą widoczne także w organizacji linii autobusowych, a w przypadku konieczności zamknięcia mostów, trasy objazdowe zostaną wdrożone również dla tramwajów.

Zarząd Transportu Miejskiego przekazuje informacje, że pierwsze modyfikacje w organizacji ruchu można oczekiwać już od czwartku i piątku. „Zamknięcie prawego pasa jezdni zachodniej ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku Sanguszki-Boleść nastąpi 10.08.2023 r. od godziny 6 z powodu montażu trybun honorowych” – głosi komunikat ZTM. Przystanek autobusowy Sanguszki 01 pozostanie zawieszony do 18 sierpnia.

W sobotę, pomiędzy godziną 14 a 15, odbędzie się próba generalna defilady powietrznej, co skutkuje zamknięciem dla ruchu mostów Gdańskiego i Śląsko-Dąbrowskiego. Zarząd Transportu Miejskiego twierdzi jednak, że „w razie niekorzystnych warunków atmosferycznych, próba generalna może zostać przeniesiona na niedzielę, 13 sierpnia”.

Próba generalna defilady naziemnej zaplanowana jest na godzinę 18 tego samego dnia. W rezultacie wiele ulic zostanie wyłączonych z ruchu, w tym Wisłostrada (w obu kierunkach), od mostu Północnego do mostu Łazienkowskiego oraz jej jezdnia zachodnia od mostu Łazienkowskiego do ul. Gagarina, a także ulice: Sanguszki, Karowa, Lipowa, Dobra (od Karowej do Lipowej), Zajęcza (od Dobrej do Wybrzeże Kościuszkowskie) oraz Tamka (od Dobrej do Wybrzeże Kościuszkowskie).

Opisane wcześniej odcinki drogowe pozostaną zamknięte do niedzieli do godziny 11.